Connect with us

Законодавство

Особу, яка відмовляється одержати копію постанови слідчого, дізнавача чи прокурора пропонують вважати повідомленою

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону № 11450, яким доповненнями до Кримінального процесуального кодексу України пропонується уточнити порядок отримання та оскарження рішень, дій чи бездіяльності слідчого, дізнавача чи прокурора, а саме унормувати, що:

– копія постанови слідчого, дізнавача чи прокурора надсилається особі рекомендованим листом із повідомленням про вручення чи цінним листом з описом вкладеного.

У разі відмови особи одержати копію постанови слідчого, дізнавача чи прокурора особа, яка її доставляє, робить відповідну помітку. Особа, яка відмовилася одержати копію постанови слідчого, дізнавача чи прокурора, вважається повідомленою.

Належним підтвердженням отримання особою копії постанови слідчого, дізнавача чи прокурора або ознайомлення з її змістом іншим шляхом є розпис особи про отримання, в тому числі на поштовому повідомленні, або інші дані, які підтверджують факт вручення особі повістки про виклик або ознайомлення з її змістом (ст. 135, 284);

Читайте також: Неконституційним визнано продовження строку тримання під вартою через воєнний стан

– у випадку пропуску строку, встановленого для подання скарги, скарга повертається особі, якщо при її поданні особа не порушила питання про поновлення цього строку. Слідчий суддя, за наявності відповідної заяви, поновлює строк, якщо його було порушено з поважних причин (хвороба, відрядження, стихійне лихо, хвороба близьких родичів тощо), та за наявності відповідного обґрунтування. Підставою для поновлення строків також може бути визнано й об’єктивні причини, внаслідок яких особа не змогла вчасно реалізувати своє право на подання скарги.

Одночасно із поданням заяви про поновлення процесуального строку має бути подана скарга, стосовно якої пропущено строк (ст. 304);

– ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дію чи бездіяльність слідчого, дізнавача чи прокурора у випадку задоволення скарги має містити рішення слідчого, дізнавача або прокурора, яке скасовується та зобов’язання вчинити певні процесуальні дії, невиконання яких стало причиною задоволення скарги (ст. 307).

Нагадаємо, у КПК внесено виправлення

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.