Connect with us

Законодавство

П’ятнадцять Національних премій імені Бориса Патона присуджуватимуть щороку

Опубліковано

Набрав чинності Указ Президента України «Питання Національної премії України імені Бориса Патона» від 24 травня 2022 р. № 361/2022, яким:

1) затверджено Положення про Національну премію;

2) установлено, що у 2022 р. присудження Національної премії здійснюється за результатами конкурсу, проведеного Комітетом з Державних премій України в галузі науки і техніки;

3) визнано такими, що втратили чинність, ст. 1 Указу Президента України від 31 травня 2016 року № 230/2016 «Питання Державної премії України в галузі науки і техніки» та Положення про Державну премію України в галузі науки і техніки, затверджене зазначеним Указом.

Національна премія є державною нагородою України, яка присуджується:

1) за видатні наукові дослідження, які сприяють подальшому розвитку гуманітарних, природничих і технічних наук, позитивно впливають на суспільний прогрес та утверджують високий авторитет вітчизняної науки у світі;

2) за розроблення і впровадження нової техніки, матеріалів і технологій, нових способів і методів лікування та профілактики захворювань, що відповідають рівню світових досягнень;

3) за роботи, які становлять значний внесок у вирішення проблем охорони навколишнього природного середовища та забезпечення екологічної безпеки;

4) за створення підручників для закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, фахової передвищої освіти, вищої освіти, що відповідають сучасним вимогам і сприяють ефективному опануванню знань, істотно впливають на поліпшення підготовки майбутніх спеціалістів.

Читайте також: Трансформацію санаторних шкіл продовжено до 1 липня 2025 р.

Національна премія може бути присуджена лише один раз за життя, а також посмертно. Щороку присуджується не більше п’ятнадцяти Національних премій, з яких не більше чотирьох – за роботи, що містять відомості, які становлять державну таємницю.

Національна премія присуджується за результатами конкурсу зі здобуття Національної премії, який проводиться Комітетом з Національної премії України імені Бориса Патона.

Національна премія присуджується указом Президента України, який оприлюднюється в установленому порядку, як правило, до дня народження Бориса Патона – 27 листопада.

Особа, якій присуджено Національну премію, іменується «лауреат Національної премії імені Бориса Патона». Лауреатові виплачується грошова частина Національної премії в розмірі, який зазначається у відповідному Указі Президента України на підставі пропозиції Комітету в межах видатків, передбачених в Державному бюджеті України на відповідні цілі.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Питання Національної премії України імені Бориса Патона
||
№ Документа: 361/2022
Дата прийняття: 24.05.2022
Дата набрання чинності: 27.05.2022
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Питання Національної премії України імені Бориса Патона
||
№ Документа: 361/2022
Дата прийняття: 24.05.2022
Дата набрання чинності: 27.05.2022
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає