Законодавство
Перед реєстрацією накладної з’ясовуватимуть сплачену суму ПДВ
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. № 117» від 24 квітня 2019 р. № 391.
До пп. 2 п. 3 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженому постановою № 117, додано нову умову визначення обсягу постачання товарів/послуг, вже зареєстрованих у поточному місяці в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) накладних/розрахунках, з урахуванням поданої на реєстрацію накладної/розрахунку. За цією ознакою перевіряється податкова накладна/розрахунок коригування.
Також моніторитимуть накладні, якщо обсяг постачання, зазначений платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування (крім розрахунків коригування, поданих на реєстрацію у місяці, іншому ніж місяць, в якому вони складені), зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданої на реєстрацію в Реєстрі податкової накладної/розрахунку коригування, становить менше 500 тис. гривень за умови, що обсяг постачання товарів/послуг, зазначений в них у поточному місяці за операціями з одним отримувачем – платником податку, не перевищує 50 тис. гривень, сума податку на додану вартість (крім суми податку на додану вартість, сплаченої під час ввезення товарів на митну територію України), сплачена у попередньому місяці, становить більше 20 тис. гривень (нова редакція пп. 2 п. 3).
У пп. 3 п. 2 додано нову ознаку, за якою перевірятиметься накладна/розрахунок: загальна сума ПДВ, сплачена за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено та подано ПН/розрахунок коригування, має становити більше 400 000 грн.
Абзаци 2, 3 п. 23 доповнено вказівкою, що певне рішення комісії регіонального рівні, після отримання пояснень та підтвердних документів, буде направлено до платника податку чи до комісії центрального рівня (залежно від обсягу постачання) щодо тих платників податку, які на дату зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі не відповідали критеріям ризиковості платника податку.
Таку ж умову додано і в п. 28.
Рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації накладної/розрахунку коригування може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку, а рішення комісії центрального рівня виключно у суді (уточнено п. 27).
You must be logged in to post a comment Login