Законодавство
Передача військового майна оформлятиметься листом-згодою
![](https://lexinform.com.ua/wp-content/uploads/2023/02/close-up-hands-russian-soldier-man-dressed-militar-2022-11-18-00-34-27-utc.jpg)
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2014 р. № 376» від 31 січня 2025 р. № 106.
Змінами до постановляючої частини постанови «Деякі питання вилучення і передачі озброєння, бойової техніки та іншого військового майна» від 26 серпня 2014 р. № 376:
– слова «за погодженням з керівником органу, до сфери управління якого передається військове майно» замінено на «за згодою керівника органу, до сфери управління якого передається військове майно (що підтверджується листом-згодою на отримання)»;
– слова і цифри «з наступним інформуванням протягом 24 годин Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства фінансів, Фонду державного майна, Державної служби статистики, Кабінету Міністрів України та наданням копій акта приймання-передачі» виключено.
Так, вилучення і передача всіх видів озброєння, бойової та іншої техніки, боєприпасів, іншого окремого індивідуально визначеного (рухомого) майна здійснюється відповідно до Порядку вилучення і передачі військового майна Збройних Сил, затвердженого постановою від 29 серпня 2002 р. № 1282, з урахуванням таких особливостей:
– рішення про вилучення і передачу всіх видів озброєння, бойової та іншої техніки, боєприпасів, іншого окремого індивідуально визначеного (рухомого) майна приймається Міністром оборони або керівником іншого центрального органу виконавчої влади, який здійснює керівництво військовим формуванням, за згодою керівника органу, до сфери управління якого передається військове майно (що підтверджується листом-згодою на отримання), не пізніш як протягом 24 годин з моменту надходження пропозицій про передачу такого майна;
– передача всіх видів озброєння, бойової та іншої техніки, боєприпасів, іншого окремого індивідуально визначеного (рухомого) майна оформлюється актом приймання-передачі;
– фактична передача всіх видів озброєння, бойової та іншої техніки, боєприпасів, іншого окремого індивідуально визначеного (рухомого) майна проводиться комісією, до складу якої включаються представники органу управління державним майном та органу, до сфери управління якого передається військове майно, в узгоджені строки, але не пізніш як протягом 48 годин з моменту прийняття рішення про передачу.
Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.