Законодавство
Перелік питань в акті перевірки постачальника енергії чи комунальних послуг не залежить від ступеня ризику
Набрала чинності постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг «Про затвердження Змін до Порядку контролю за дотриманням ліцензіатами, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, законодавства у відповідних сферах та ліцензійних умов» від 13 вересня 2019 р. № 1952.
З метою приведення Порядку контролю до положень Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», уникнення неточного тлумачення належності форми акта до уніфікованої, внесено зміни до «Порядку контролю за дотриманням ліцензіатами, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, законодавства у відповідних сферах та ліцензійних умов», а саме:
Дія цього Порядку Відтепер не поширюється на діяльність суб’єктів господарювання у сфері комунальних послуг, які отримали ліцензії на провадження господарської діяльності та регулювання, моніторинг та контроль за діяльністю яких здійснюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг з перероблення та захоронення побутових відходів (п. 1.2 Порядку)
Форма акта перевірки стала уніфікованою – переліки питань перевірки є однаковими для суб’єктів господарювання всіх ступенів ризику.
Тепер, перевірки проводяться, залежно від предмета перевірки, у приміщенні НКРЕКП або його територіального органу у випадках, передбачених Порядку, а не лише за місцем знаходження та/або місцем провадження ліцензіатом та його відокремленими підрозділами господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню. (п. 2.4 Порядку)
Збільшено строк проведення планової перевірки, який наразі не може перевищувати п’ятнадцяти робочих днів (раніше – 10 р.д.).
Також, на відміну від старої редакції, яка не допускала продовження строку здійснення планового заходу, відповідно до нової редакції, строк проведення планової виїзної перевірки може бути збільшений до двадцяти робочих днів, а для суб’єктів малого підприємництва – до семи робочих днів з внесенням відповідних змін до посвідчення на проведення перевірки (п. 3.6 Порядку). Збільшено строк проведення позапланової виїзної перевірки щодо суб’єктів малого підприємництва, який не може перевищувати трьох робочих днів (п. 4.3 Порядку).
З числа підстав здійснення позапланових виїзних перевірок виключено такі як рішення суду та вимога службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України (п. 4.1 Порядку).
Також було додано положення щодо організації та проведення позапланових невиїзних перевірок, позапланової перевірки до прийняття рішення по суті спірного питання та ін.