Connect with us

Законодавство

Перевірка на конституційність

Опубліковано

Верховний Суд надіслав на розгляд Конституційного Суду України чергове конституційне подання – тепер щодо конституційності окремого припису Закону України «Про виконавче провадження».

До КСУ 19 вересня надійшло конституційне подання від Верховного Суду щодо конституційності пункту 12 частини першої статті 34 Закону «Про виконавче провадження» (далі – Закон). Згідно з цим приписом Закону виконавець зупиняє вчинення виконавчих дій у разі включення єдиного майнового комплексу боржника – державного або комунального підприємства, пакета акцій (часток) у розмірі більше 50 відсотків статутного капіталу боржника – господарського товариства до переліку об’єктів, що підлягають приватизації.

Читайте також: Звільнення прокурорів у період їх тимчасової непрацездатності визнано неконституційним

На підставі зазначеного припису в цивільній справі було винесено оскаржувальні постанови про зупинення вчинення виконавчих дій щодо стягнення на користь позивача нараховану, але не виплачену, заробітну плату та вихідну допомогу за посадою, витрат на професійну правничу допомогу.

Як зазначається в конституційному поданні, «установлена обов’язковість судового рішення, яке набрало законної сили, не дозволяє ставити його виконання в залежність від волі боржника або будь-яких інших осіб, зокрема виконавця, на вчинення чи невчинення дій щодо його виконання, оскільки це б нівелювало значення самого права звернення до суду як засобу захисту та забезпечення реального відновлення порушених прав та інтересів».

Верховний Суд дійшов висновку, що оспорюване положення пункту 12 частини першої статті 34 Закону є таким, що обмежує право осіб на справедливий суд, яке гарантоване статтею 6 Конвенції та є однією з основних засад судочинства, визначених статтями 129 і 129-1 Конституції України.

Читайте також: Порушення порядку повідомлення заставодавця про вимогу усунення порушення обтяженого зобов’язання є підставою для визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню

З огляду на зазначене, Верховний Суд звернувся до Конституційного Суду України з конституційним поданням, у якому просить перевірити на відповідність приписам статті 8, частини другої статті 19, частини першої і другої статті 55, пункту 9 частини другої статті 129, частини першої і другої статті 129-1 Конституції України положення пункту 12 частини першої статті 34 Закону.

Відділ комунікацій та правового моніторингу КСУ

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.