Connect with us

Законодавство

Перезапуск ВККСУ: міжнародні експерти гратимуть ключову роль

Published

on

Верховна Рада ухвалила законопроект № 3711-д, який передбачає зміни до Закону «Про судоустрій і статус судді», відповідно до якого планується перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії суддів за вирішальної ролі міжнародних експертів.

«За» ухвалення даного законопроекту висловилися 293 народні депутати, «проти» — 20. Зокрема, підтримали це рішення із запропонованими поправками 217 представників «Слуги народу», 22 — «Європейської солідарності», 15 — «Голосу», 19 — «Довіри» та 13 обранців фракції «За майбутнє». Не дали голосів на підтримку закону фракції «Батьківщина» та «ОПЗЖ».

Ухвалений законопроект передбачає, що членів ВККСУ буде відбирати конкурсна комісія із 6 членів. Йдеться про трьох чинних суддів або суддів у відставці та трьох незалежних міжнародних експертів. Притому депутати прийняли 453-ю поправку, яка передбачає, що міжнародні експерти матимуть вирішальний голос при відборі кандидата до ВККСУ. Додамо, що раніше до ухвалення цієї поправки закликали громадські організації. «За» її внесення до законопроекту проголосували 255 народних обранців, хоча перед тим профільний комітет відхилив її. Проте вже під час засідання голова комітету ВРУ з питань правової політики Андрій Костін закликав колег підтримати поправку.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.