Законодавство
Персоналу СІЗО дозволили користуватися мобільними телефонами
![](https://lexinform.com.ua/wp-content/uploads/2021/07/using-mobile-phone-at-home-3YJPXZ9-scaled.jpg)
Набрав чинності наказ Міністерства юстиції України «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства юстиції України» від 9 січня 2025 р. № 86/5.
Новим п. 7 гл. 5 розд. IV Правил внутрішнього розпорядку слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби України, затверджених наказом від 14 червня 2019 р. № 1769/5, передбачено, що персонал СІЗО має право проходити на територію СІЗО з мобільними телефонами та користуватися ними для виконання службових обов’язків. Список персоналу СІЗО, якому це дозволено, затверджується наказом начальника СІЗО або особи, яка виконує його обов’язки. Копія цього наказу зберігається у чатового контрольно-пропускного пункту та чергового помічника.
Також Правила доповнено розділом «Пенсійне забезпечення ув’язнених і засуджених», відповідно до якого ув’язнені мають право на загальних підставах на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених законодавством про пенсійне забезпечення.
Читайте також: Дізнавач уповноважений на призначення експертизи щодо встановлення тяжкості та характеру тілесних ушкоджень
Ув’язнений, який під час перебування в СІЗО набув право на пенсію, надає адміністрації СІЗО заяву про забезпечення необхідних умов для оформлення та призначення йому пенсії за місцезнаходженням СІЗО, у тому числі щодо виклику представників Пенсійного фонду України з метою подання у встановленому порядку необхідних документів безпосередньо ув’язненим або його представником, за нотаріальним дорученням.
Персонал СІЗО не пізніше трьох діб з дня одержання заяви ув’язненого надсилає її супровідним листом до територіального органу Пенсійного фонду України.
Адміністрація СІЗО з письмового дозволу слідчого або суду, які здійснюють кримінальне провадження, забезпечує зустріч ув’язненого з представником Пенсійного фонду України та всебічно сприяє належному оформленню і поданню ув’язненим відповідних документів або забезпечує умови для оформлення і подання необхідних документів через представника ув’язненого.
Оформлення, призначення та отримання пенсії засудженими здійснюються відповідно до КВК та законодавства про пенсійне забезпечення.
Крім того, новим абзацом п. 1 розд. XXIV Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань, затверджених наказом від 28 серпня 2018 р. № 2823/5, унормовано, що персонал установ виконання покарань має право проходити на територію установ з мобільними телефонами та користуватися ними для виконання службових обов’язків. Список персоналу установ виконання покарань, якому дозволено проходити на територію установ з мобільними телефонами та користуватися ними для виконання службових обов’язків, затверджується наказом начальника установи виконання покарань або особи, яка виконує його обов’язки. Копія цього наказу зберігається у чатового КПП та ЧПНУ.
Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.