Connect with us

Законодавство

Підручники для конкурсного відбору допускаються тільки з грифом

Опубліковано

Набрав чинності наказ Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Порядку конкурсного відбору підручників (крім електронних) та посібників для здобувачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників» від 21 вересня 2021 р. № 1001.

Відповідно до затвердженого Порядку конкурс підручників проводиться окремо для певного року навчання закладів загальної середньої освіти. Конкурс підручників із вибірково-обов’язкових предметів для 10, 11(12) класів проводиться під час проведення Конкурсу підручників для 10 класу ЗЗСО.

Читайте також: Оновлено процедуру обрання керівника закладу вищої освіти

Конкурс посібників може проводитися як окремо для певного року навчання ЗЗСО, так і для кількох років одночасно.

Конкурс проводиться у два етапи:

  • I етап – вибір підручників/посібників закладами освіти, визначеними цим Порядком, за їх електронними версіями та їх обговорення;
  • II етап – проведення експертизи художньо-технічного редагування підручників/посібників.

Інформація щодо проведення Конкурсу оприлюднюється на офіційному веб-сайті МОН, веб-сайті Конкурсної установи протягом двох робочих днів із дня видання МОН наказу про проведення Конкурсу.

У Конкурсі можуть брати участь фізичні та юридичні особи, які володіють виключними майновими правами на використання підручника/посібника та надають згоду передати на безоплатній основі МОН та Конкурсній установі (у разі укладання договорів на видання підручників/посібників за рахунок коштів державного бюджету) право на розміщення підручників/посібників в електронній формі у форматі pdf на офіційному веб-сайті Конкурсної установи для безоплатного доступу користувачам мережі Інтернет строком на п’ять років.

Читайте також: Розблоковано роботу Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти

На Конкурс подаються підручники/посібники, яким надано гриф відповідно до Порядку надання грифів навчальній літературі та навчальним програмам, затвердженого наказом МОН від 20 липня 2020 р. № 931, на підставі експертних висновків комплексної експертизи.

Один автор (авторський колектив) може подати на Конкурс, зокрема через іншого Учасника, не більше одного підручника/посібника з однієї назви підручника/посібника, у тому числі у співавторстві з іншими особами.

Після закінчення строку подання комплектів конкурсних матеріалів і до завершення Конкурсу органам державної влади та місцевого самоврядування забороняється вчиняти дії із замовлення та поширення прихованої реклами щодо підручників/посібників, поданих на Конкурс.

Для проведення Конкурсу створюються такі комісії:

  • Комісія з прийому комплектів конкурсних матеріалів Конкурсу (далі – Комісія ПККМ);
  • Конкурсна комісія;
  • Комісія з художньо-технічного редагування;
  • Апеляційна комісія.

Дія цього Порядку не поширюється на конкурсний відбір підручників/посібників для осіб з особливими освітніми потребами (окрім осіб з порушеннями зору) і педагогічних працівників, які працюють з такими особами.

Також встановлено, що у 2021 – 2022 навчальному році друга половина підручника/посібника, що подається на Конкурс, може бути представлена у вигляді видавничого оригіналу, у разі подання підручника/посібника у двох частинах – друга половина кожної частини.

Водночас, визнано таким, що втратив чинність, наказ Міністерства освіти і науки України від 17 липня 2019 р. № 1002 «Про затвердження Порядку конкурсного відбору підручників (крім електронних) для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників».

Нагадаємо, заклади вищої освіти публікуватимуть щорічні звіти на своїх сайтах.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Порядку конкурсного відбору підручників (крім електронних) та посібників для здобувачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників
||
№ Документа: 1001
Дата прийняття: 21.09.2021
Дата набрання чинності: 26.11.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: 11.11.2021
Номер реєстрації в Мінюсті: 1483/37105
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Порядку конкурсного відбору підручників (крім електронних) та посібників для здобувачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників
||
№ Документа: 1001
Дата прийняття: 21.09.2021
Дата набрання чинності: 26.11.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: 11.11.2021
Номер реєстрації в Мінюсті: 1483/37105
Внутрішній номер документа: Немає