Законодавство
Підручники, яким понад 5 років, можна перевидавати без конкурсного відбору
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку забезпечення підручниками та посібниками здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників» від 23 січня 2019 р. № 41.
Всі здобувачі повної загальної середньої освіти і педагогічні працівники закладів загальної середньої, професійної фахової передвищої та вищої освіти безоплатно забезпечуються підручниками та посібниками, зокрема електронними версіями друкованих підручників у форматі pdf та електронними підручниками та посібниками.
Визначення потреби в підручниках та посібниках у поточному навчальному році здійснюється відповідно до прогнозованої кількості здобувачів освіти з урахуванням їх максимальної кількості на наступні 5 років.
Видання здійснюється:
- 1 раз на 5 років з розрахунку до 120% відповідно до потреби;
- для здобувачів повної загальної середньої освіти з особливими освітніми потребами – з розрахунку до 160% їх прогнозованої кількості.
Навчальні матеріали для експериментальних закладів загальної середньої освіти, а також посібники серії «Шкільна бібліотека», навчально-методична література для педагогічних працівників, словники для класів з навчанням українською мовою, мовами національних меншин та корінних народів видаються відповідно до потреби з урахуванням обсягів фінансування.
Строк використання для експериментальних закладів освіти зошитів з друкованою основою становить 1 рік, а е-підручників – 3 роки.
Відібрані за результатами конкурсного відбору підручники, які вже використовувалися в освітньому процесі не менше 5 років та не були змінені за своїм змістом, можуть бути перевидані без проведення конкурсного відбору за рішенням МОН.
Державна установа, визначена МОН, що належить до сфери його управління, формує резервний фонд підручників та посібників з кожного накладу:
1) для науково-методичних і виробничих потреб у кількості:
- українською мовою до 1500 примірників кожної назви;
- мовами національних меншин від 10 до 500 примірників кожної назви відповідно до прогнозованої кількості здобувачів освіти;
- для здобувачів освіти з особливими освітніми потребами – від 1 до 200 примірників кожної назви;
- серії «Шкільна бібліотека» – до 500 примірників з кожної назви;
2) для задоволення освітніх потреб громадян, які проживають або перебувають за кордоном:
- з української мови та літератури – до 1000 примірників;
- з інших предметів українською мовою – до 300 примірників кожної назви;
- серії «Шкільна бібліотека» – до 500 примірників кожної назви.
Здобувачі освіти та педагоги забезпечуються електронними підручниками та посібниками шляхом доступу до них на Національній освітній електронній платформі.
You must be logged in to post a comment Login