Connect with us

Законодавство

Пільги для «зеленого» транспорту: як це стосується електромобілів?

Опубліковано

Нові норми, спрямовані на розвиток власного виробництва електротранспорту, набирають чинності 1 січня 2022 року.

Читайте також: Використання електросамокатів у місті Києві врегульовано

Тиждень тому, 11 серпня, Президент підписав закони № 1660-IX «Про стимулювання розвитку галузі екологічного транспорту в Україні» та № 1661-IX «Про внесення змін до митного кодексу України щодо стимулювання розвитку галузі екологічного транспорту в Україні», які передбачають низку податкових преференцій для виробників електротранспорту та комплектуючих для нього. Зокрема, електромобілів, трамвайних вагонів і вагонів метро, а також транспортних засобів із двигунами внутрішнього згоряння, що працюють виключно на стислому або зрідженому метані або біогазі. Під дію законів також підпадають виробники електродвигунів, акумуляторів та зарядних пристроїв до них.

Згідно з новим законодавством, тимчасово, до 1 січня 2026 року, звільняються від сплати податку на додану вартість (ПДВ) операції із ввезення в Україну транспортних засобів, оснащених електродвигунами, а також нових автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння, які працюють виключно на стисненому чи зрідженому метані або біогазі.

Читайте також: Ключові терміни електромобільності закріплять на законодавчому рівні

Також до 1 січня 2031 року звільняється від сплати ПДВ та ввізного мита низка товарів, які ввозяться підприємствами, що створюють або модернізують свої виробничі потужності для розробки та виробництва електро- та газового транспорту. Під дію цієї норми не потрапляють товари з країни, визнаної державою-окупантом або державою-агресором, та товари з окупованої території України.

Крім того, до 31 грудня 2035 року звільняється від оподаткування прибуток підприємств, які виробляють зазначені транспортні засоби, а також електродвигуни, літій-іонні (літій-полімерні) акумулятори та зарядні пристрої до них. Скористатися пільгою зможуть тільки ті, хто спрямує вивільнені таким чином кошти на науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи в галузі електричного транспорту, створення/переоснащення матеріально-технічної бази, збільшення обсягу виробництва та запровадження новітніх технологій. Додамо також, що раніше повідомлялося, що Україна може заборонити імпорт автомобілів з ДВЗ.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.