Законодавство
Пілотний проект психологічної реабілітації ветеранів запрацює в госпіталях
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 р. № 497 і від 27 грудня 2017 р. № 1057» від 10 травня 2022 р. № 587, якою передбачено новий механізм надання психологічної реабілітації ветеранам та членам їхніх родин, постраждалим учасникам Революції Гідності та сім’ям загиблих захисників України.
Як пояснили у Міністерстві у справах ветеранів, постанова розширює можливості фахівців у сфері психічного здоров’я, адже дозволяє створювати у медзакладах мультидисциплінарні команди фахівців, які на основі кейс-менеджменту надаватимуть якісні послуги з психологічної реабілітації. До команди входитимуть фахівці медичного і немедичного профілю, які у взаємодії з лікуючим лікарем пацієнта розроблятимуть та реалізовуватимуть програму реабілітації відповідно до індивідуальних потреб отримувача послуг.
Окрім того, психологічні послуги мають надаватися на основі комплексу заходів з науково доведеною ефективністю та доцільністю відповідно до міжнародних науково обґрунтованих протоколів, а допомогу мають право отримувати не лише пацієнти стаціонару, а й особи, які проходять реабілітацію амбулаторно чи дистанційно. Підставою для надання послуг є направлення лікаря або особисте звернення особи, яка потребує психологічної допомоги.
Читайте також: Постраждалим від війни надаватимуть психологічну допомогу
Міністерство укладатиме договори про відшкодування вартості наданих послуг з суб’єктами, які включені до Реєстру постачальників послуг із психологічної реабілітації для ветеранів і членів їхніх сімей.
Наразі новий механізм має запрацювати як пілотний проект у госпіталях ветеранів війни, а у подальшому ця практика може поширитися медичними закладами всієї України.
На період дії воєнного стану на території України, а також протягом трьох місяців після його припинення або скасування, окрім учасників АТО/ООС, постраждалих учасників Революції Гідності, членів їхніх сімей, родин загиблих (померлих) захисників, послуги за державний кошт надаватимуться також представникам силових структур та інших законних формувань, які беруть участь у обороні та захисті держави від військової агресії російської федерації проти України, але ще не мають статусу ветерана війни.