Connect with us

Законодавство

Пілотний проект з трансплантації органів продовжено до кінця 2023 р.

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2018 р. № 707» від 1 липня 2022 р. № 743.

Змінами до постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання реалізації пілотного проекту щодо зміни механізму фінансового забезпечення оперативного лікування з трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів» від 5 вересня 2018 р. № 707, зокрема реалізацію пілотного подовжено до кінця 2023 р.

Визначено, що учасниками пілотного проекту є заклади охорони здоров’я і наукові установи, які уклали з Міністерством охорони здоров’я або із спеціалізованою державною установою «Український центр трансплант-координації» договір про медичне обслуговування населення з надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги методом трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів, за переліком згідно з додатком.

Окрім того, встановлено, що:

Читайте також: Мінімальний розмір оплати праці медпрацівників визначатиме Кабмін

1) заклади охорони здоров’я і наукові установи, які подали до Міністерства охорони здоров’я лист щодо участі в пілотному проекті в частині провадження діяльності, пов’язаної з трансплантацією органів людині, крім визначених пунктом 1 додатка до цієї постанови, повинні мати ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики за спеціальністю «Трансплантологія» та відповідати щонайменше одному з таких критеріїв:

– за останні шість місяців до дати подачі листа щодо участі в пілотному проекті в частині провадження діяльності, пов’язаної з трансплантацією органів людині, у потенційного учасника відбулося не менше десяти діагностик смерті мозку;

– до дати подачі листа щодо участі в пілотному проекті в частині провадження діяльності, пов’язаної з трансплантацією органів людині, у потенційного учасника відбулися вилучення анатомічних матеріалів не менш ніж від чотирьох донорів-трупів;

– у потенційного учасника наявний договір про співпрацю щодо організації надання медичної допомоги методом трансплантації органів між закладом охорони здоров’я, в якому проводиться вилучення анатомічних матеріалів людини, та закладом охорони здоров’я, в якому може бути проведена трансплантація. При цьому в закладах охорони здоров’я, в яких проводяться вилучення анатомічних матеріалів людини, з дати укладення договору про співпрацю з потенційним учасником пілотного проекту з органної трансплантації до дати подачі листа про бажання стати учасником пілотного проекту відбулося загалом не менше 20 діагностик смерті мозку за умови, що на дату укладення договорів про співпрацю такі заклади охорони здоров’я не мали договорів про співпрацю з чинними учасниками пілотного проекту чи іншими потенційними учасниками пілотного проекту з органної трансплантації. Про факт укладення договору про співпрацю інформується спеціалізована державна установа «Український центр трансплант-координації».

Інформація, що підтверджує відповідність таким критеріям, зазначається в додатку до листа щодо участі в пілотному проекті в частині провадження діяльності, пов’язаної з трансплантацією органів людині, за підписом керівника потенційного учасника, завіреним печаткою потенційного учасника (за наявності);

2) заклади охорони здоров’я і наукові установи, які подали Міністерству охорони здоров’я лист щодо участі в пілотному проекті в частині провадження діяльності, пов’язаної з трансплантацією гемопоетичних стовбурових клітин, крім визначених пунктом 2 додатка до цієї постанови, повинні мати ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики за однією або кількома спеціальностями: «Гематологія», «Дитяча гематологія», «Дитяча онкологія», «Дитяча гематологія-онкологія», «Клінічна онкологія», – та виконати щонайменше одну аутологічну трансплантацію гемопоетичних стовбурових клітин з донорським етапом.

Інформація, що підтверджує відповідність таким умовам, зазначається в додатку до листа щодо участі в пілотному проекті в частині провадження діяльності, пов’язаної з трансплантацією гемопоетичних стовбурових клітин.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2018 р. № 707
||
№ Документа: 743
Дата прийняття: 01.07.2022
Дата набрання чинності: 05.07.2022
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2018 р. № 707
||
№ Документа: 743
Дата прийняття: 01.07.2022
Дата набрання чинності: 05.07.2022
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає