Connect with us

Законодавство

Пішоходів зобов’язали використовувати світлоповертальні елементи на одязі

Дата публікації:

Як повідомляє перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький, набрали чинності зміни до ПДР, затверджені постановою Кабінету Міністрів «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306» від 11 листопада 2020 р. № 1105.

Зміни стосуються водіїв, пасажирів, велосипедистів та пішоходів.

Зокрема, якщо раніше водії та пасажири таксі могли не пристібатися під час руху в населеному пункті, а інструктори з водіння – і за його межами, то тепер всі повинні бути пристебнуті. Це правило зобов’язує водіїв таксі забезпечити наявність ременів безпеки як на передньому, так і на задньому сидінні і нагадувати пасажирам про необхідність їх використовувати.

Не пристібатися в населеному пункті дозволяється лише водіям і пасажирам з інвалідністю, якщо це фізіологічно неможливо, а також водіям і пасажирам оперативних та спеціальних транспортних засобів.

Забороняється змінювати розміри, форму, позначення, колір і розміщення номерних знаків, наносити на них додаткові позначення або закривати їх, вони повинні бути чистими і достатньо освітленими.

Тепер у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи, для своєчасного їх виявлення іншими учасниками дорожнього руху.

Також велосипедистам дозволено рух смугою для маршрутних транспортних засобів.

Законодавство

Банківські договори не міститимуть недобросовісних умов

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Правління Національного банку України «Про затвердження Положення про додаткові вимоги до договорів про надання фінансових послуг» від 22 січня 2021 р. № 7.

Положення визначає додаткові вимоги до договорів про надання фінансових (банківських) послуг, включаючи індивідуальну частину договорів приєднання про надання фінансових послуг, що укладаються банками зі споживачами фінансових послуг, не визначених Цивільним кодексом України, Законом про кредитування, Законом про фінансові послуги та іншими законами України, які містять норми щодо договірних відносин у частині надання фінансових послуг.

Вимоги Положення поширюються на договори про надання споживачам фінансових послуг таких послуг:

– залучення у вклади (депозити) коштів та банківських металів;

– відкриття та ведення поточних рахунків, у тому числі в банківських металах, та рахунків умовного зберігання (ескроу);

– надання споживчого кредиту.

Водночас його вимоги не поширюються на публічну частину договорів приєднання про надання фінансових послуг.

Договори повинні містити повний опис послуги, що надається споживачу, зазначення наслідків невиконання або неналежного виконання банком обов’язків, інформацію про наявність у споживача права відмовитись або розірвати договір чи припинити за його вимогою зобов’язання за договором, перелік додаткових послуг банку та послуг третіх осіб, які споживач придбаває в межах договору, зазначення порядку інформування споживача про зміни в тарифах і умовах надання послуги, щодо якої укладено договір, та каналу інформування (якщо таке інформування передбачено законами України для відповідного виду договору) тощо.

Договори про надання послуги залучення у вклади (депозити) коштів повинні містити дату повернення вкладу (депозиту) споживачу [не стосується вкладів (депозитів) на вимогу], інформацію про наявність у споживача та в банку права продовження терміну дії вкладу (депозиту) тощо.

Договори про надання споживчого кредиту повинні містити умови, що дозволяють зміну процентної ставки або інших платежів, перелік та вартість додаткових послуг, що надаються банком під час укладення договору, з посиланням (гіперпосиланням для електронної версії договору) на всі тарифи та комісії, що підлягають сплаті за такі послуги тощо.

Положення (умови) договорів викладаються розміром шрифту не менше 11 друкарських пунктів.

Також забороняється включати до договорів недобросовісні норми, які обмежують права споживачів подати скаргу чи позов до суду, без інформування споживача змінювати умови договору, а також вимагати від споживача сплатити за ще не отримані за договором послуги тощо.

Банки України протягом трьох місяців із дня набрання чинності цією постановою мають привести свою діяльність у відповідність до вимог Положення.

Читати далі

Законодавство

Строки допуску до повторного адвокатського іспиту скоротять удвічі

Опубліковано

on

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до статті 9 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» щодо спрощення доступу до адвокатської діяльності» № 4633.

Як вважають ініціатори законопроекту, встановлені на даний час ч. 4 ст. 9 зазначеного Закону строки, після спливу яких особа, яка не склала кваліфікаційний іспит, може бути допущена до складення такого іспиту повторно, є невиправдано великими.

Отже, змінами до ч. 4 ст. 9 Закону пропонується вдвічі скоротити строки допуску осіб до наступного кваліфікаційного іспиту, визначивши, що:

– особа, яка не склала кваліфікаційний іспит, може бути допущена до складення такого іспиту повторно не раніше ніж через три місяці (зараз – шість місяців);

– особа, яка не склала кваліфікаційний іспит повторно, може бути допущена до наступного кваліфікаційного іспиту не раніше ніж через шість місяців (зараз – один рік).

Читати далі

Законодавство

879 млн грн виділено на компенсації працівникам, звільненим через ліквідацію районів

Опубліковано

on

Набрало чинності розпорядження Кабінету Міністрів України «Про розподіл частини бюджетних призначень, передбачених у 2021 році за програмою «Забезпечення окремих видатків районних державних адміністрацій, пов’язаних з ліквідацією районів» від 26 січня 2021 р. № 48-р.

Відповідно до ст. 23 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» Уряд здійснив розподіл частини бюджетних призначень у сумі 879020,4 тис. гривень (видатки споживання, у тому числі оплата праці – 720508,6 тис. гривень), передбачених у 2021 р. Міністерству фінансів (загальнодержавні видатки та кредитування) у загальному фонді державного бюджету за програмою 3511270 «Забезпечення окремих видатків районних державних адміністрацій, пов’язаних з ліквідацією районів».

Як повідомляє Мінфін, розподіл здійснено за єдиними підходами з урахуванням середньомісячної заробітної плати для райдержадміністрацій, врахованої на 2021 р., та кількісних показників, наданих облдержадміністраціям.

Йдеться про кількість працівників, які попереджені про вивільнення, яким необхідно виплатити вихідну допомогу та які отримають грошову компенсацію за невикористані відпустки.

Передані обласним державним адміністраціям кошти спрямовані на виплату працівникам районних державних адміністрацій, що реорганізуються:

– заробітної плати, що складається з посадового окладу, надбавки за ранг і вислугу років;

– вихідної допомоги;

– грошової компенсації за невикористані відпустки працівникам, які вивільняються.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram