Connect with us

Законодавство

Після навчання за кордоном дипломати відпрацьовуватимуть 3 роки

Дата публікації:

Набрав чинності наказ України «Про затвердження Порядку направлення на професійне навчання за кордон посадових осіб дипломатичної служби» від 4 липня 2019 р. № 292.

Посадові особи дипломатичної служби направлятимуться на навчання з метою підвищення рівня професійної компетентності, набуття практичного досвіду, тощо, максимум 2 рази на рік, і на загальний строк не більше одного року.

За особою в період професійного навчання зберігаються посада та середньомісячна заробітна плата. Перед направлення за кордон з нею підписуватиметься угода про відпрацювання в органах дипломатичної служби, згідно з яким, якщо протягом 3 років після проходження навчання посадова особа вирішить звільнитись, то муситиме відшкодувати всі витрати, пов’язані з професійним навчанням.

Про запрошення на навчання осіб повідомлятиме служба управління персоналом МЗС шляхом інформування апарату Міністерства та його представництв на території України.

Дані про кандидатів збиратимуть та подаватимуть керівники структурних підрозділів апарату та представництв МЗС.

Якщо відбір учасника на навчання проводитиметься іноземною стороною, то посадові особи повинні будуть здійснювати реєстрацію та інші організаційні заходи за погодженням з керівником структурного підрозділу апарату або представництва МЗС.

Після проходження профнавчання посадовець зобов’язаний протягом тижня скласти та подати керівнику структурного підрозділу апарату звіт про результати навчання,  документи щодо використання виданих коштів до фінансового департаменту та копії сторінок дипломатичного паспорта з відмітками про перетин державного кордону України.

Законодавство

Головам місцевих держадміністрацій повернуть статус держслужбовців

Опубліковано

on

Верховна Рада прийняла у першому читанні проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та деяких інших законодавчих актів України щодо реформування територіальної організації виконавчої влади в Україні» № 4298, яким передбачено чітке розмежування повноважень за ключовими напрямками, а також питань формування та організації діяльності обласних та районних державних адміністрацій.

Як зауважив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, необхідність прийняття цього закону обумовлена тим, що після зміни адміністративно-територіального устрою держава передала більшість повноважень органам місцевого самоврядування новостворених територіальних громад. А оскільки в країні формуються нові районні державні адміністрації, робота яких буде суттєво відрізнятися від роботи колишніх РДА, виникла необхідність створення відповідного правового поля.

Передбачається, що місцеві державні адміністрації виконуватимуть три основні функції:

– координуватимуть діяльність територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади;

– забезпечуватимуть законність на території;

– до внесення відповідних змін до Конституції України здійснюватимуть функції виконавчого органу обласних та районних рад.

Головам місцевих державних адміністрацій повернуть статус державних службовців і після набрання чинності цим Законом вони продовжать здійснювати свої повноваження, передбачені Конституцією України, цим та іншими законами України.

У подальшому голови місцевих державних адміністрацій будуть призначатися на посаду Президентом України за поданням Уряду з кадрового резерву строком на 3 роки, в тому числі в порядку переведення з іншої адміністративно-територіальної одиниці.

Кадровий резерв має бути сформований до 1 січня 2022 р.

Читати далі

Законодавство

Засуджені зможуть отримувати е-копії документів кримінального провадження

Опубліковано

on

Верховна Рада прийняла у першому читанні проекти Законів «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини» № 4048 та «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини» № 4049.

Як інформує Міністерство юстиції України, проектами передбачаються такі зміни до механізму звільнення осіб, засуджених до довічного позбавлення волі:

– звернення про зміну покарання можна подавати після відбуття 10 років ув’язнення;

– повинен бути підготовлений аргументований план реінтеграції ув’язненого у суспільство;

– суд матиме право замінити довічне позбавлення волі на строкове позбавлення волі від 15 до 20 років (тобто, мінімальний строк ув’язнення довічника буде 25 років: мінімум 10 років до звернення до суду, а потім додатково від 15 до 20 років ув’язнення).

«Кримінальне провадження в суді першої інстанції у випадках розгляду питання про заміну довічного позбавлення волі здійснюється колегіально судом у складі трьох суддів. Так само під час виконання вироків здійснюється розгляд питання про заміну покарання у виді довічного позбавлення волі більш м’яким», – зазначив заступник Міністра юстиції України – Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Іван Ліщина.

Крім того, проектами передбачено такі ключові зміни, як впровадження права засуджених на отримання електронних копій документів кримінального провадження, скасування окремих обмежень на проведення страйків у транспортній промисловості, зменшення випадків застосування адміністративного арешту та прискорення розгляду апеляцій на застосування адміністративного арешту (до трьох днів).

Читати далі

Законодавство

Процедуру оскарження адміністративних актів нарешті впорядкують

Опубліковано

on

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував Верховній Раді прийняти у другому читанні проект Закону «Про адміністративну процедуру».

Проектом передбачається:

– зобов’язання адміністративних органів обґрунтовувати свої рішення;

– наділення учасників адміністративних правовідносин суттєвими процедурними правами (право особи бути вислуханою до прийняття будь-якого індивідуального рішення, що може на неї негативно вплинути, та надати необхідні докази; право кожної особи на доступ до матеріалів справи, які її стосуються), що сприятиме реалізації громадянами конституційного права на звернення;

– встановлення вимог до форми та змісту адміністративних актів та правил набрання ними чинності;

– визначення процедури оскарження адміністративних актів у позасудовому порядку.

«Це по суті своєрідна інструкція: для органів влади – у який спосіб вони можуть взаємодіяти з громадянами, з юридичними особами, а для громадян – щодо чіткого викладення процедури оскарження рішень, дій або бездіяльності органів влади», – повідомив заступник Міністра юстиції Олександр Банчук.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Про затвердження Порядку направлення на професійне навчання за кордон посадових осіб дипломатичної служби
||
№ Документа: 292
Дата прийняття: 04.07.2019
Дата набрання чинності: 20.08.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 25.07.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 820/33791
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram
Про затвердження Порядку направлення на професійне навчання за кордон посадових осіб дипломатичної служби
||
№ Документа: 292
Дата прийняття: 04.07.2019
Дата набрання чинності: 20.08.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 25.07.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 820/33791
Внутрішній номер документа: Немає