Connect with us

Законодавство

Після зрошення стічною водою рік не можна вирощувати нічого для їжі

Опубліковано

Набрав чинності наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України «Про затвердження Порядку повторного використання очищених стічних вод та осаду за умови дотримання нормативів гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин» від 12 грудня 2018 р. № 341.

Порядок застосовується до суб’єктів господарювання, які мають право постачати та використовувати очищені стічні води та осади, утворені в процесі роботи очисних споруд централізованого водовідведення населених пунктів.

У цілях зрошування, очищена вода повинна використовуватись із застосуванням меліоративних систем. На територіях, які зрошувалися очищеними стічними водами, протягом 1 року після цього заборонено вирощувати овочеві та ягідні культури, лікарські трави та пряні рослини для вживання в їжу або на корм тваринам та заборонено випасати худобу.

У разі використання води для зрошування, стадія знезараження у технологічному процесі очищення є обов’язковою.

Контроль якості очищених вод повинен забезпечуватись організаціями, які експлуатують каналізаційні очисні споруди.

Осади, що утворюються в процесі очищення, мають проходити обробку для їх повторного використання, захисту ґрунтів, ґрунтових вод і атмосфери, а також утилізації біогазу.

Осади, що пройшли певні стадії обробки, можуть використовуватись для удобрювання ґрунтів (при цьому повинні відповідати вимогам ДСТУ 7369:2013 та мати позитивний висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи) і в якості альтернативного виду палива.

Під час підготовки осаду до використання їх знезараження та сушіння є обов’язковим.

Осади вод для удобрювання ґрунтів мають використовуватись виключно за наявності дозволу на повторне використання очищеної стічної води та осаду, виданого підприємством централізованого водовідведення, на каналізаційних очисних спорудах якого підготовлено очищену воду та осад.

Використання осадів стічних вод заборонено на пасовищах під час випасу на них худоби; під кормові культури менше ніж за місяць до їх збирання; під овочеві та плодові культури, які контактують з ґрунтом, впродовж не менше ніж 10 місяців до збирання врожаю та в період збирання врожаю; під лікувальні трави або пряні рослини.

Суб’єкт господарювання – користувач осаду повинен фіксувати та зберігати відомості про місце розташування ділянок, на яких використовувалися осади з метою удобрювання ґрунтів, протягом 5 років.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Порядку повторного використання очищених стічних вод та осаду за умови дотримання нормативів гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин
||
№ Документа: 341
Дата прийняття: 12.12.2018
Дата набрання чинності: 19.02.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 22.01.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 75/33046
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Порядку повторного використання очищених стічних вод та осаду за умови дотримання нормативів гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин
||
№ Документа: 341
Дата прийняття: 12.12.2018
Дата набрання чинності: 19.02.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 22.01.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 75/33046
Внутрішній номер документа: Немає