Connect with us

Законодавство

«Подарунок» для ФОПів

Опубліковано

Український бюджет потребує додаткових надходжень, це – зрозуміло. На цьому тлі Кабінет Міністрів України готує законопроект, яким, зокрема, пропонується запровадження військового збору для ФОПів. Кабінет Міністрів України розраховує цього року знову отримати більше податків, аніж прогнозували.

Читайте також: 300% вартості цифрового контенту – штраф за порушення прав споживачів такого контенту

Про це в ефірі телемарафону заявив голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев. За його словами, Міністерство фінансів працює над збільшенням доходів державного бюджету на 44 млрд гривень. «Ідеться про збільшення надходжень від військового збору, а саме запровадження військового збору для ФОПів, які сьогодні його не сплачують; для юридичних платників єдиного податку та певних видів операцій – із нерухомим майном, ювелірними виробами та інших», – пояснив він.

Як було уточнено, йдеться про комплекс пропозицій, «які з миру по нитці збирають ці 44 мільярди». «І це Кабмін нам запропонує в якості законопроекту. Уже в березні очікуємо на цей документ», – додав Д. Гетманцев.

Читайте також: 1,0796 – коефіцієнт індексації пенсій з 1 березня

Як відомо, свого часу в Міністерстві фінансів України розробили Національну стратегію доходів до 2030 року. Нею передбачене, зокрема, запровадження прогресивної шкали податків. Однак все це відбудеться не одномоментно й тільки після широких дискусій. Заступниця міністра фінансів Світлана Воробей зазначила, що в основі нової шкали оподаткування лежить європейський принцип «Багаті платять більше». За її словами, за основу взяли польську модель оподаткування малого та середнього бізнесу, де ставки варіюються від 2 до 20%.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.