Connect with us

Законодавство

Податківці надаватимуть інформацію про доходи осіб, які звертаються за безоплатною правовою допомогою

Дата публікації:

Набрав чинності наказ Міністерства фінансів України, Міністерства юстиції України «Про затвердження Порядку подання Державною податковою службою України інформації з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про доходи фізичних осіб на запити центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги» від 2 жовтня 2020 р. № 3459/5/596.

Відповідно до затвердженого Порядку інформаційна взаємодія здійснюється виключно в електронній формі засобами телекомунікаційного зв’язку з використанням інформаційних систем Координаційного центру з надання правової допомоги та ДПС засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів.

Координаційний центр забезпечує передачу до ДПС запитів, сформованих центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Запит має містити:

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини

– інформацію щодо центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, які сформували запит, а саме: код згідно з ЄДРПОУ та найменування;

– відомості про фізичну особу, а саме: реєстраційний номер облікової картки платника податків; прізвище, ім’я, по батькові (за наявності); дата народження; місце проживання (за наявності).

ДПС забезпечує передачу відповідей на запити центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги через Координаційний центр.

Якщо фізичну особу ідентифіковано та в Державному реєстрі наявна інформація про доходи, відповідь міститиме відомості про суму доходу, нарахованого фізичній особі податковим агентом, у розрізі джерел і ознак доходу та/або суму доходів, отриманих самозайнятою особою; розмір утриманого податку з доходів фізичних осіб.

Координаційний центр та ДПС здійснюють ведення електронних журналів обліку запитів та відповідей на запити.

Інформація, що передається, обробляється з урахуванням вимог законодавства про захист персональних даних та використовується центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги виключно з метою підтвердження належності особи до суб’єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу і не може бути передана третій стороні, якщо інше не передбачено законом.

Водночас установлено, що подання інформації згідно з Порядком, затвердженим цим наказом, здійснюється після створення Координаційним центром з надання правової допомоги комплексної системи захисту інформації з підтвердженою відповідністю на власних інформаційно-телекомунікаційних системах (інформаційних ресурсах).

Законодавство

Соцпрацівники підвищуватимуть кваліфікацію під час коротких семінарів

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підвищення кваліфікації фахівців із соціальної роботи та інших працівників системи соціального захисту» від 9 червня 2021 р. № 598.

Відповідно до затвердженого Порядку бюджетні кошти спрямовуються на закупівлю послуг із проведення короткострокових семінарів для фахівців із соціальної роботи та інших працівників системи соціального захисту, які забезпечують виявлення осіб/сімей з дітьми, що належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах, організацію надання їм соціальних послуг, у тому числі соціального супроводу, з метою підвищення їх кваліфікації (поглиблення знань, формування та розвиток відповідних професійних навичок).

Послуги з проведення короткострокових семінарів за рахунок бюджетних коштів закуповуються в закладах вищої, професійної (професійно-технічної), післядипломної освіти, наукових установах державної та комунальної форми власності, які пройшли конкурсний відбір в установленому законодавством порядку.

За результатами навчання фахівцям із соціальної роботи видаються посвідчення (сертифікати) встановленого зразка.

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини

Як повідомило Міністерство соціальної політики України, виділені для цього бюджетні кошти у сумі 856,8 тис. гривень розподілятимуться рівномірно між регіональними органами соціального захисту населення.

Читати далі

Законодавство

Музейно-культурний центр сучасного мистецтва Івана Марчука створять у Києві

Опубліковано

on

Набрав чинності Указ Президента України «Про створення музейно-культурного центру сучасного мистецтва Івана Марчука» від 11 червня 2021 р. № 232/2021, яким підтримано ініціативу представників творчої спільноти щодо створення у місті Києві вказаного музейно-культурного центру.

Також Кабінету Міністрів України доручено:

1) забезпечити із залученням представників творчої спільноти розробку у місячний строк концепції музейно-культурного центру сучасного мистецтва Івана Марчука та плану заходів зі створення зазначеного центру;

2) забезпечити проведення промо-кампанії про створення музейно-культурного центру сучасного мистецтва Івана Марчука;

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини

3) передбачити під час підготовки законопроекту про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» та проекту закону про Державний бюджет України на 2022 рік кошти на реконструкцію (ремонт) будівель, розташованих за адресою: м. Київ, вул. Володимира Винниченка, 10, для створення музейно-культурного центру сучасного мистецтва Івана Марчука;

4) опрацювати питання залучення в установленому порядку до створення музейно-культурного центру сучасного мистецтва Івана Марчука коштів з інших джерел фінансування, у тому числі коштів благодійників.

Читати далі

Законодавство

Батьки не зможуть без дозволу органів опіки і піклування відчужувати будь-яке нерухоме майно, а не лише житло

Опубліковано

on

Комітет з питань правової політики рекомендував Верховній Раді прийняти за основу законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення захисту права власності та інших речових прав на нерухоме майно, що належать дітям та підопічним особам)» № 5229.

Змінами до ч. 1 ст. 71 Цивільного кодексу, ч. 2 ст. 177 Сімейного кодексу та ч. 3 ст. 17 Закону «Про охорону дитинства» розширюється перелік правочинів та інших дій щодо належного дитині чи підопічному майнового права чи нерухомого майна, згода на відчуження чи на вчинення інших юридично значимих дій щодо яких має бути обов’язково отримана батьками (усиновлювачами) або опікунами у органу опіки та піклування.

Зокрема розширюється перелік майна, щодо якого забороняється без дозволу органів опіки та піклування здійснювати поділ, обмін, відчуження – будь-яке нерухоме майно, в тому числі об’єкти незавершеного будівництва, а не лише житло.

Також ст. 17 Закону України «Про охорону дитинства» доповнюється положенням, згідно з яким згода на вчинення неповнолітньою особою правочинів, які мають важливе значення, має бути одержана від батьків або осіб, які їх замінюють та органу опіки та піклування відповідно до закону;

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини

Окрім цього, змінами до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» закріплюється обов’язок державного реєстратора перевіряти наявність згоди органів опіки та піклування на вчинення правочину щодо об’єкту нерухомого майна для цілей проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, у результаті якої відбувається набуття, зміна, припинення речових прав на об’єкт нерухомого майна, об’єкт незавершеного будівництва, що належить малолітній чи неповнолітній особі або особі, яка визнана судом недієздатною чи дієздатність якої обмежена.

Див. також процедуру Оформлення продажу житла, частина якого належить неповнолітньому.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Про затвердження Порядку подання Державною податковою службою України інформації з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про доходи фізичних осіб на запити центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги
||
№ Документа: 3459/5/596
Дата прийняття: 02.10.2020
Дата набрання чинності: 21.10.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: 07.10.2020
Номер реєстрації в Мінюсті: 977/35260
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram
Про затвердження Порядку подання Державною податковою службою України інформації з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про доходи фізичних осіб на запити центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги
||
№ Документа: 3459/5/596
Дата прийняття: 02.10.2020
Дата набрання чинності: 21.10.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: 07.10.2020
Номер реєстрації в Мінюсті: 977/35260
Внутрішній номер документа: Немає