Connect with us

Законодавство

Податківці надаватимуть інформацію про доходи осіб, які звертаються за безоплатною правовою допомогою

Дата публікації:

Набрав чинності наказ Міністерства фінансів України, Міністерства юстиції України «Про затвердження Порядку подання Державною податковою службою України інформації з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про доходи фізичних осіб на запити центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги» від 2 жовтня 2020 р. № 3459/5/596.

Відповідно до затвердженого Порядку інформаційна взаємодія здійснюється виключно в електронній формі засобами телекомунікаційного зв’язку з використанням інформаційних систем Координаційного центру з надання правової допомоги та ДПС засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів.

Координаційний центр забезпечує передачу до ДПС запитів, сформованих центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Запит має містити:

– інформацію щодо центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, які сформували запит, а саме: код згідно з ЄДРПОУ та найменування;

– відомості про фізичну особу, а саме: реєстраційний номер облікової картки платника податків; прізвище, ім’я, по батькові (за наявності); дата народження; місце проживання (за наявності).

ДПС забезпечує передачу відповідей на запити центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги через Координаційний центр.

Якщо фізичну особу ідентифіковано та в Державному реєстрі наявна інформація про доходи, відповідь міститиме відомості про суму доходу, нарахованого фізичній особі податковим агентом, у розрізі джерел і ознак доходу та/або суму доходів, отриманих самозайнятою особою; розмір утриманого податку з доходів фізичних осіб.

Координаційний центр та ДПС здійснюють ведення електронних журналів обліку запитів та відповідей на запити.

Інформація, що передається, обробляється з урахуванням вимог законодавства про захист персональних даних та використовується центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги виключно з метою підтвердження належності особи до суб’єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу і не може бути передана третій стороні, якщо інше не передбачено законом.

Водночас установлено, що подання інформації згідно з Порядком, затвердженим цим наказом, здійснюється після створення Координаційним центром з надання правової допомоги комплексної системи захисту інформації з підтвердженою відповідністю на власних інформаційно-телекомунікаційних системах (інформаційних ресурсах).

Законодавство

Нові об’єкти природно-заповідного фонду

Опубліковано

on

Набрав чинності Указ Президента України «Про території та об’єкти природно-заповідного фонду загальнодержавного значення» від 30 листопада 2020 р. № 525/2020.

Президент оголосив території та об’єкти природно-заповідного фонду заказниками, парком-пам’яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення:

  • ландшафтний заказник «Кручі» (Донецька область);
  • ботанічний заказник «Долина ірисів» та парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва «Адамівка» (Львівська область).

Читати далі

Законодавство

Створено національний природний парк «Королівські Бескиди»

Опубліковано

on

Набрав чинності Указ Президента України «Про створення національного природного парку “Королівські Бескиди”» від 30 листопада 2020 р. № 526/2020.

До території національного природного парку у Львівській області погоджено в установленому порядку включення 8997 гектарів земель комунальної власності, що перебувають у постійному користуванні комунального підприємства «Старосамбірське дочірнє лісогосподарське підприємство «Галсільліс», а саме: 8691 гектар, що вилучається і надається національному природному парку в постійне користування, та 306 гектарів у межах Дністрянського лісництва, що включаються до його території без вилучення у землекористувача.

Також підтримано пропозицію Кабінету Міністрів України щодо утворення та забезпечення належного функціонування спеціальної адміністрації національного природного парку у сфері управління Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

Читати далі

Законодавство

Постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи продовжено заміну посвідчень до 2022 р.

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 р. № 551» від 25 листопада 2020 р. № 1168.

Новою редакцією п. 7 постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 р. № 551 «Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян» продовжено до 1 січня 2022 р. термін заміни посвідчень у зв’язку із затвердженням нових зразків посвідчень:

– особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1);

– учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорії 2 і 3) з числа громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт;

– особи, яка потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 2), з числа постраждалих від радіаційного опромінення за інших обставин не з власної вини.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Про затвердження Порядку подання Державною податковою службою України інформації з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про доходи фізичних осіб на запити центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги
||
№ Документа: 3459/5/596
Дата прийняття: 02.10.2020
Дата набрання чинності: 21.10.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: 07.10.2020
Номер реєстрації в Мінюсті: 977/35260
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram
Про затвердження Порядку подання Державною податковою службою України інформації з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про доходи фізичних осіб на запити центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги
||
№ Документа: 3459/5/596
Дата прийняття: 02.10.2020
Дата набрання чинності: 21.10.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: 07.10.2020
Номер реєстрації в Мінюсті: 977/35260
Внутрішній номер документа: Немає