Connect with us

Законодавство

Податкові й митні пільги для інвесторів

Опубліковано

Верховна Рада ухвалила в другому читанні і в цілому президентські законопроекти № 3761 та № 3762 про податкові та митні пільги інвесторам для реалізації інвестиційного проекту зі значними інвестиціями.

Дане рішення підтримали 246 народних депутатів. Документом, зокрема, передбачається звільнення з 1 січня 2021 року до 1 січня 2035 року від оподаткування ПДВ операцій із ввезення інвестором на митну територію України в митному режимі імпорту устаткування для реалізації інвестпроекту зі значними інвестиціями в рамках виконання спеціального інвестиційного договору. Як уточнюється, вказане устаткування має бути новим і виготовленим не раніше ніж за 3 роки до дати реєстрації інвестиційного проекту зі значними інвестиціями, а його перелік та обсяги визначатимуться урядом України разом із укладенням відповідного спеціального інвестиційного договору. Також передбачається звільнити від оподаткування податком на прибуток підприємств прибуток підприємства-інвестора зі значними інвестиціями, який є стороною спеціального інвестиційного договору.

«Звільнення від податку на прибуток передбачено застосовувати після введення в експлуатацію об’єкта реалізації інвестиційного проекту протягом п’яти послідовних років у межах строку дії спеціального інвестиційного договору, починаючи з календарного кварталу, визначеного інвестором зі значними інвестиціями у поданій до контролюючого органу заяві про використання відповідного права. Обов’язковою умовою застосування звільнення від податку на прибуток підприємств є виконання інвестором зі значними інвестиціями своїх зобов’язань за спеціальним інвестиційним договором», — йдеться у пояснювальній записці. Також передбачається, що органи місцевого самоврядування зможуть встановлювати ставки земельного податку та орендної плати за землю для таких інвесторів в меншому розмірі, або звільняти від сплати цього податку. Набрання чинності відповідними змінами до Податкового кодексу пропонується з 1 січня 2021 року.

Другий законопроект (№ 3762), який підтримали 256 народних депутатів, пропонує звільнити від оподаткування ввізним митом обладнання, що ввозиться інвестором при реалізації інвестиційного проекту. Перелік та обсяги таких товарів затверджує уряд одночасно з укладенням спеціального інвестиційного договору. Раніше, 10 лютого Володимир Зеленський підписав Закон «Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні», який Рада ухвалила в грудні 2020 року.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.