Connect with us

Законодавство

Податкові пільги продовжуються до кінця карантину

Опубліковано

Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)» № 3329-д.

З метою продовження дії податкових пільг та спрощень адміністративних процедур на період здійснення обмежувальних карантинних заходів встановлених Кабінетом Міністрів України внесено зміни до п. 52-1 підрозд. 10 розд. XX ПК України – продовжено строк незастосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину.

Також продовжено строк ненарахування пені платникам податків протягом періоду з 1 березня по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину.

Подовжено і строк звільнення від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску осіб, зазначених у п.п. 4, 5 та 5-1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», в частині сум, що підлягають нарахуванню, обчисленню та сплаті такими особами за періоди з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня та з 1 по 31 травня 2020 р. за себе (п.п. 9-10 і 9-11 розд. VIII Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).

Окрім цього, мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок встановлюється по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19) (п. 52-2 підрозд. 10 розд. XX ПК України).

Внесено зміни до ст. 31 Закону України «Про банки і банківську діяльність», якими зменшено вимоги до мінімального розміру статутного капіталу банків та юридичних осіб, яка має намір здійснювати банківську діяльність – до 200 млн грн (зараз – 500 млн грн).

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.