Connect with us

Законодавство

Поліси автоцивілки подорожчають

Опубліковано

Оновлений закон про автострахування потягне за собою підвищення вартості страхового поліса, але він дозволить впровадити в Україні європейські підходи до формування страхових полісів та отримати дієвий механізм відшкодування страхових виплат.

Читайте також: Страхування відповідальності медпрацівників буде обов’язковим

Про це голова фінансового комітету ВРУ Данило Гетманцев сказав в інтерв’ю Інтерфакс-Україна. «Скоріше за все таке підвищення відбудеться. Замість вартості одного повного бака бензину на рік доведеться сплачувати вартість двох. Але навіщо сплачувати вартість навіть одного літра за фактично бездіяльний механізм? Сьогодні люди роками не можуть отримати компенсацію за ОСЦПВ, ходять по судах, врешті отримують копійки, якщо взагалі отримують. Людям дійсно потрібен такий інститут? Переконаний – ні!», – зазначив народний депутат. Законопроект про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів (№ 8300) пропонує поступово підвищити розміри страхових сум (максимальних розмірів страхової виплати) до розмірів, встановлених у країнах ЄС.

Читайте також: Додатковий аудиторський звіт щодо страховика треба подати не пізніше 30 червня

Зараз ліміт відповідальності страховика за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю, становить 320 тис. грн на одного потерпілого, незалежно від кількості потерпілих, а за шкоду, заподіяну майну потерпілих, – 160 тис. грн на одного потерпілого, але не більше 800 тисяч на одну страхову подію. Упродовж двох років після введення закону в дію пропонується поетапно збільшити ці суми за шкоду, завдану життю та здоров’ю потерпілих осіб, до 1 млн грн на одного потерпілого та 20 млн грн на один страховий випадок – незалежно від кількості потерпілих осіб, а за шкоду, завдану майну потерпілих осіб, – до 2 млн грн на один страховий випадок незалежно від кількості потерпілих осіб.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.