Connect with us

Законодавство

Поліцейські за заподіяну шкоду відповідатимуть матеріально

Опубліковано

Комітет Верховної ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки підготував до другого читання проект Закону «Про матеріальну відповідальність військовослужбовців та деяких інших осіб» № 1225.

Законопроект розроблено з метою приведення правових норм інституту матеріальної відповідальності військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу, військовозобов’язаних і резервістів під час проходження ними зборів у відповідність із Конституцією України.

З текстами законів можна ознайомитися в системі LEX, замовивши тестовий доступ.

Підставою для притягнення до матеріальної відповідальності є шкода, завдана неправомірним рішенням, невиконанням чи неналежним виконанням особою обов’язків військової служби або службових обов’язків (п. 1 ст. 3 законопроекту № 1225).

Зазначені особи можуть бути притягнуті до матеріальної відповідальності протягом одного року з дня виявлення заподіяної шкоди (ст. 4), видами якої, відповідно до розд. II законопроекту, є обмежена матеріальна відповідальність, повна та підвищена матеріальна відповідальність.

З моменту виявлення фактів завдання шкоди, посадові (службові) особи зобов’язані письмово доповісти командиру (начальнику) протягом доби. У разі виявлення факту завдання шкоди командир (начальник) протягом трьох діб після отримання відповідної письмової доповіді посадових (службових) осіб письмовим наказом призначає розслідування для встановлення причин завдання шкоди, її розміру та винних осіб (ст. 8).

Відшкодування шкоди, завданої особою, здійснюється на підставі наказу командира (начальника) шляхом стягнення сум завданої шкоди з місячного грошового забезпечення винної особи. Особа, яка завдала шкоду, за згодою командира (начальника) може добровільно відшкодувати її розмір повністю або частково, передати для відшкодування завданої шкоди рівноцінне майно або відремонтувати чи відновити пошкоджене, про що видається відповідний наказ (ст. 10).

Стягнення сум завданої шкоди в разі притягнення винної особи до матеріальної відповідальності здійснюється щомісяця із грошового забезпечення особи в розмірі до 20% її місячного грошового забезпечення. Якщо із грошового забезпечення особи проводяться інші передбачені законодавством стягнення (утримання), загальний розмір усіх відрахувань не може перевищувати 50% місячного грошового забезпечення (ст. 13).

Законопроектом також внесено зміни до ст. 19 Закону “Про Національну поліцію” та ст. 7 Закону “Про Дисциплінарний статут служби цивільного захисту”, згідно з якими у разі вчинення службовцями правопорушень вони нестимуть не лише дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну та кримінальну відповідальність, а й матеріальну – згідно із законом «Про матеріальну відповідальність військовослужбовців та деяких інших осіб».

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.