Connect with us

Законодавство

Поліція в підмогу. До перевірок бізнесу Держпраці залучатиме правоохоронців

Опубліковано

Мінекономіки оприлюднило законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю».

Читайте також: «Центри безпеки» об’єднають поліцію, швидку меддопомогу та пожежну службу

Як зазначається, мета документу встановити порядок функціонування державної інспекції праці, визначити її завдання та повноваження. Положеннями законопроекту, зокрема пропонується:

  • визначити завдання та функції державної інспекції праці;
  • встановити механізм держнагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю, який включає в себе права й обов’язки інспекторів праці та об’єктів відвідувань, процедурні питання щодо особливостей проведення інспекційних відвідувань та застосування заходів впливу за порушення законодавства про працю;
  • поширити заходи держнагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю на тіньовий сектор економіки; – запровадити «сервісну функцію» інспекторів праці для ефективного надання роботодавцям інформації та рекомендацій щодо додержанням норм законодавства про працю;
  • визначити одним з основних напрямків діяльності державної інспекції праці — подолання незадекларованої праці для зменшення обсягу тіньової економіки;
  • розширити права профспілок на участь в інспекційних відвідуваннях з метою підвищення якості захисту прав працівників;
  • забезпечити участь об’єктів відвідування в розгляді питання про накладення штрафу для мінімізації кількості необґрунтованих штрафів; – уніфікувати фінансові санкції за порушення законодавства про працю;
  • зробити можливим залучення поліції для забезпечення захисту життя та здоров’я інспекторів праці та інших учасників інспекційного відвідування.

Читайте також: Суб’єктів господарювання сповіщатимуть про перевірки через е-кабінет

Зокрема, залучатимуть до інспекційних відвідувань працівників поліцію в порядку, затвердженому КМУ, за вмотивованим повідомленням Держпраці, її територіальних органів, яке надсилатимуть керівнику територіального органу поліції за місцем проведення інспекційного відвідування. Будуть оновлені й розміри «трудових» штрафів. Так за фактичний допуск працівника до роботи з порушенням вимог ч. 4 ст. 24 КЗпП, оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, виплати зарплати (винагороди) без нарахування ЄСВ передбачений штраф у 15-кратному (а юрособам та фізособам–підприємцям, які є платниками єдиного податку першої–третьої груп, — у 10-кратному) розмірі мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення.

За фактичний допуску працівника до роботи з порушенням вимог ч. 4 ст. 24 КЗпП, якщо на момент виявлення порушення об’єктом відвідування нараховано та сплачено ЄСВ за такого працівника в місяці, який передував місяцю, в якому розпочалося інспекційне відвідування, — у 5-кратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення. Покарання збільшиться й за недодержання державних гарантій щодо оплати праці в розмірі, не нижчому за розмір мінімальної зарплати, порушення встановлених строків виплати зарплати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі, у 5-кратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення.

Читайте також: За кожного неоформленого працівника – штраф 60000 гривень

Зростуть і штрафи за порушення вимог законодавства щодо надання відпусток, у трикратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення та за створення перешкод у проведенні інспекційного відвідування (відмова у допуску до проведення інспекційного відвідування та/або непризначення уповноваженої посадової особи об’єкта відвідування за відсутності керівника юридичної особи або фізичної особи, яка використовує найману працю, що призвело до недопуску, та/або ненадання на письмову вимогу державного інспектора праці інформації чи та/або документів, необхідних для проведення інспекційного відвідування, та/або перешкода в реалізації інших прав інспекторів праці), — у 5-кратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення.

Підготував Максим БОНДАР,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.