Законодавство
Поліція зможе застосовувати електрошок частіше

Кабінет Міністрів підтримав проект Закону щодо внесення змін до Закону України «Про Національну поліцію», а саме у ст. 45 пропонується додати пункт, який дозволить ширше використання поліцейськими електрошокових пристроїв контактної та контактно-дистанційної дії.
«У більшості держав світу як альтернативу застосування вогнепальної зброї підрозділи поліції застосовують електрошокери як засіб стримання агресії. Протягом двох років спеціалісти МВС проводили дослідження, погоджували використання таких пристроїв з Мін’юстом, вивчали досвід країн, зокрема Великої Британії. На сьогодні ми отримали першу партію сучасних електрошокерів »,- пояснив Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.
У чинній редакції п. 6 ч. 3 ст. 45 Закону «Про Національну поліцію» електрошокери дозволено використовувати для: відбиття нападу на поліцейського, іншу особу та/або об`єкт, що перебуває під охороною, та для відбиття нападу тварини, що загрожує життю і здоров`ю особи чи поліцейського.
Законопроектом пропонується розширити підстави застосування електрошокових пристроїв контактної та контактно-дистанційної дії для затримання особи:
– яка вчинила адміністративне чи кримінальне правопорушення і чинить при цьому фізичну протидію поліцейському;
– яка вчинила тяжкий або особливо тяжкий злочин і намагається втекти;
– яка чинить збройний опір або намагається втекти з під варти;
– озброєної особи, яка погрожує застосуванням зброї та інших предметів, що загрожують життю чи здоров’ю людей, зокрема поліцейського.
Законодавство
Засуджені зможуть отримувати е-копії документів кримінального провадження

Верховна Рада прийняла у першому читанні проекти Законів «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини» № 4048 та «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини» № 4049.
Як інформує Міністерство юстиції України, проектами передбачаються такі зміни до механізму звільнення осіб, засуджених до довічного позбавлення волі:
– звернення про зміну покарання можна подавати після відбуття 10 років ув’язнення;
– повинен бути підготовлений аргументований план реінтеграції ув’язненого у суспільство;
– суд матиме право замінити довічне позбавлення волі на строкове позбавлення волі від 15 до 20 років (тобто, мінімальний строк ув’язнення довічника буде 25 років: мінімум 10 років до звернення до суду, а потім додатково від 15 до 20 років ув’язнення).
«Кримінальне провадження в суді першої інстанції у випадках розгляду питання про заміну довічного позбавлення волі здійснюється колегіально судом у складі трьох суддів. Так само під час виконання вироків здійснюється розгляд питання про заміну покарання у виді довічного позбавлення волі більш м’яким», – зазначив заступник Міністра юстиції України – Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Іван Ліщина.
Крім того, проектами передбачено такі ключові зміни, як впровадження права засуджених на отримання електронних копій документів кримінального провадження, скасування окремих обмежень на проведення страйків у транспортній промисловості, зменшення випадків застосування адміністративного арешту та прискорення розгляду апеляцій на застосування адміністративного арешту (до трьох днів).
Законодавство
Процедуру оскарження адміністративних актів нарешті впорядкують

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував Верховній Раді прийняти у другому читанні проект Закону «Про адміністративну процедуру».
Проектом передбачається:
– зобов’язання адміністративних органів обґрунтовувати свої рішення;
– наділення учасників адміністративних правовідносин суттєвими процедурними правами (право особи бути вислуханою до прийняття будь-якого індивідуального рішення, що може на неї негативно вплинути, та надати необхідні докази; право кожної особи на доступ до матеріалів справи, які її стосуються), що сприятиме реалізації громадянами конституційного права на звернення;
– встановлення вимог до форми та змісту адміністративних актів та правил набрання ними чинності;
– визначення процедури оскарження адміністративних актів у позасудовому порядку.
«Це по суті своєрідна інструкція: для органів влади – у який спосіб вони можуть взаємодіяти з громадянами, з юридичними особами, а для громадян – щодо чіткого викладення процедури оскарження рішень, дій або бездіяльності органів влади», – повідомив заступник Міністра юстиції Олександр Банчук.
Законодавство
Положення Кодексу з процедур банкрутства узгодять з чинними законодавчими актами

Кабінет Міністрів схвалив проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Кодексу України з процедур банкрутства».
«З дня введення в дію Кодексу розгляд відповідних справ здійснюється згідно з його положенням. Однак, провадження у справах, які на той момент перебували на стадії санації, продовжуються відповідно до Закону «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». Така норма передбачена самим Кодексом, проте допоки залишається неузгодженою з Господарським процесуальним кодексом України», – зауважила заступниця Міністра юстиції Валерія Коломієць.
Проектом, зокрема узгоджуються положення деяких законодавчих актів із положеннями Кодексу у частині застосування термінології, посилань на законодавство щодо відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, що втратило чинність, виключення з тексту Кодексу некоректних або суперечливих норм.
Крім цього, узгоджуються положення щодо особливостей процедур банкрутства державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50%.
Відповідні зміни вносяться до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України, Законів України «Про дорожній рух», «Про страхування», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», «Про управління об’єктами державної власності», «Про Фонд державного майна України».
-
Судова практика7 днів тому
Заподіяння педагогічним працівником шкоди психічному здоров’ю учня внаслідок булінгу є підставою для звільнення такого працівника
-
В Україні3 дні тому
Положення про ліцей винесено на повторне обговорення
-
В Україні2 дні тому
Ухвалено перелік підручників для 4-го класу, які друкуватимуть бюджетним коштом в 2021 р.
-
Судова практика7 днів тому
При вирішенні питання про визнання особи такою, що втратила право користування житлом, слід враховувати баланс інтересів сторін
-
В Україні2 дні тому
Утримання мережі закладів дошкільної освіти перекладають на місцеве самоврядування
-
Законодавство7 днів тому
Визначено особливості звітування з ЄСВ для різних груп платників