Законодавство
Положення про неплатоспроможні та ліквідовані банки зазнали змін
04 вересня 2019 року відповідне рішення №1753 від Фонду гарантування вкладів вступило в законну силу. Зокрема мова йде про порядок виведення банку, який втратив свою платоспроможність, з ринку. Рішенням були введені доповнення до акту, що регулює повноваження Фонду як тимчасового адміністратора банку. Йдеться про повноваження в частині положень:
- Таких, які визначаються ч.5 ст. 12 ЗУ «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» виконавчою дирекцією Фонду. Винятком названі ті повноваження, які делегуються колегіальним органам виконавчої влади дирекцією Фонду.
- Інших повноважень, що стосуються директора-розпорядника і працівників Фонду, які визначаються законом і відповідними актами в обсязі, передбаченому чинним законодавством.
Прийнятим рішенням регулюється реалізація повноважень Фонду гарантування вкладів фізичних осіб як ліквідатора банку.
Зміни, внесені рішенням №1753, зачіпають і порядок продажу активів банку, що підлягає ліквідації. Банк, який підлягає ліквідації має право розпродавати своє майно на аукціонах, з метою повернення депозитів вкладникам банку. У тому випадку, якщо майно на відкритих торгах не було придбано, допускається зниження стартових цін на нього на 10% в порівнянні з попереднім показником. Таким чином, з метою забезпечення продажу майна банку, можна проводити сумарно 30% зниження стартової вартості майна без додаткового узгодження з Фондом. У тому випадку, якщо аукціон після проведених заходів не був успішним (залишилося майно для продажу), тоді банку необхідно звернутися до Фонду для затвердження нових стартових цін, що буде вважатися оновленням нового початкового порогу вартості.