Законодавство
Поняття «незаконне переправлення осіб через державний кордон» визначать у Кримінальному кодексі
![](https://lexinform.com.ua/wp-content/uploads/2024/10/lawyer-judge-reading-documents-at-desk-in-courtroo-2023-11-27-04-55-15-utc.jpg)
У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону № 13014, яким доповненням до ст. 332 Кримінального кодексу України пропонується визначити, що під незаконним переправленням осіб через державний кордон України у цій статті слід розуміти:
1) переправлення осіб поза встановленими пунктами пропуску через державний кордон України;
2) переправлення осіб через державний кордон України у пунктах пропуску без відповідних документів, із використанням підробленого документу, який дає право на перетин державного кордону України (перелік таких документів затверджується Кабінетом Міністрів України) та/або із порушенням встановлених законом тимчасових обмежень та за відсутності дозволу Голови Державної прикордонної служби України або особи, яка виконує його обов’язки, наданому у порядку, встановленому Законом;
3) переправлення осіб через державний кордон України у пунктах пропуску у спосіб, що дозволяє обійти прикордонний контроль, зокрема за допомогою транспорту чи інших технічних засобів.
«Правова визначеність поняття «незаконне переправлення осіб через державний кордон України» є ключовою для забезпечення справедливості, правового порядку та захисту національної безпеки, а також для недопущення зловживань у сфері правозастосування», – йдеться у пояснювальній записці до проекту.
Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.