Connect with us

Законодавство

Поріг кримінальної відповідальності за незаконні дії з гуманітарною допомогою буде зменшено

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону щодо відповідальності за незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги № 10043.

Як йдеться у пояснювальній записці до проекту, однією з причин поширення злочинів у сфері незаконного поводження з гуманітарною допомогою та благодійними пожертвами представники правоохоронних органів називають встановлений високий поріг кримінальної відповідальності за вчинення незаконних правочинів із цими об’єктами – триста п’ятдесят і більше неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (станом на 2023 р. – це 469 700,00 грн). Тобто вчинення незаконних дій із «гуманітарною допомогою», вартість якої є меншою ніж зазначена сума, не становить складу злочину, передбаченого ст. 201-2 Кримінального кодексу України, і виключає можливість притягнення до кримінальної відповідальності винних осіб.

У свою чергу, навіть у разі фактичного перевищення зловмисниками вказаного «порогу» кримінальної відповідальності, правоохоронним органам в силу різних причин (наприклад, відсутність інформації щодо незаконного збуту окремих партій гуманітарної допомоги, відсутність безпосередньо предмету злочину (реалізованої гуманітарної допомоги) на момент розслідування тощо) часто виявляється досить складним довести необхідний обсяг завданої шкоди для притягнення винних осіб до відповідальності.

З цього слідує висновок, що існуюча редакція ст. 201-2 КК України не забезпечує в повній мірі виконання основної мети – попередження злочинів у відповідній сфері.

Читайте також: Автоматизовану систему реєстрації гуманітарної допомоги можна тестувати

З огляду на це, змінами до п. 2 примітки до ст. 201-2 КК України передбачається зменшення порогу кримінальної відповідальності та встановлюється, що дії, передбачені цією статтею, вважаються вчиненими у:

– значному розмірі, якщо загальна вартість такої гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги у сімдесят п’ять і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян;

– великому розмірі – якщо загальна вартість товарів, безоплатної допомоги або грошової допомоги у двісті п’ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян;

– особливо великому розмірі – якщо загальна вартість товарів, безоплатної допомоги або грошової допомоги у сімсот п’ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.