Законодавство
Послуги у сфері безпеки і оборони надаватимуть через портал «Армія+»
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 30 липня 2024 р. № 879, якою визначено мету, завдання, функціональні можливості, суб’єктів Державного вебпорталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони «Армія+», його структуру та порядок електронної інформаційної взаємодії, перелік інформації, що використовується на Порталі, а також інші питання щодо функціонування Порталу.
Затвердженим Положення, зокрема передбачено, що Портал має офіційну веб-сторінку в мережі Інтернет – armyplus.mod.gov.ua
Портал створений з метою реалізації права військовослужбовців та інших осіб, визначених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» на доступ до електронних публічних послуг та інших послуг у сфері національної безпеки і оборони, забезпечення автоматизації та цифровізації процесів, пов’язаних із виконанням службових та посадових обов’язків у сфері національної безпеки і оборони, звернення до органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, створення, обробки, обміну інформацією та документами в електронній формі, отримання інформації з національних електронних інформаційних ресурсів, інших інформаційно-комунікаційних систем, яка необхідна для надання послуг, а також для проведення моніторингу та оцінки якості послуг у випадках, визначених цим Положенням.
Читайте також: Строки звернення за держдопомогою сім’ям з дітьми подовжать до кінця війни
Електронні публічні послуги у сфері національної безпеки і оборони можуть надаватися користувачам Порталу на їх запити, що формуються засобами Порталу, за умови електронної ідентифікації таких користувачів, яка дає змогу однозначно встановити їх особу відповідно до затвердженого Положення.
Користування Порталом здійснюється на безоплатній основі.
Міністерство оборони має забезпечити створення та введення в експлуатацію Порталу з урахуванням готовності його програмних і технічних засобів.
Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.