Connect with us

Законодавство

Посвідчення на цивільну вогнепальну зброю видаватимуть на 3 роки

Верховна Рада прийняла за основу проект Закону «Про право на цивільну вогнепальну зброю» № 5708, який:

1) регулює суспільні відносини, які виникають в процесі обігу цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї;

2) визначає категорії цивільної вогнепальної зброї;

3) визначає загальні права і обов’язки юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, діяльність яких пов’язана з виробництвом, торгівлею, володінням, користуванням, розпорядженням та ремонтом вогнепальної цивільної зброї та бойовими припасами до неї;

4) визначає характеристики зброї, забороненої до цивільного обігу;

5) встановлює засади ведення Єдиного державного Реєстру цивільної зброї.

6) визначає цивільний та спеціальний обіг вогнепальної зброї.

Читайте також: Зброю обліковуватимуть в електронній формі

Згідно з проектом в Україні цивільна вогнепальна зброя поділяється на такі категорії: А – автоматична вогнепальна зброя; В – гладкоствольна короткоствольна вогнепальна зброя (травматична); С – короткоствольна вогнепальна зброя (за виключенням гладкоствольної короткоствольної (травматичної) зброї); D – довгоствольна вогнепальна гладкоствольна зброя; Е – довгоствольна вогнепальна нарізна і комбінована вогнепальна зброя.

Виникнення права власності на цивільну вогнепальну зброю пов’язане з внесенням відомостей до Реєстру. Володіння та користування зброєю без внесення відомостей до Реєстру забороняється.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Право власності на цивільну вогнепальну зброю, її основні частини, засоби зменшення гучності пострілу та бойові припаси до неї набувається виключно за наявності Посвідчення власника зброї з отриманою відповідною категорією зброї. Перше Посвідчення видається строком на три роки, а кожне наступне (продовжене) – на п’ять років.

Право на отримання Посвідчення власника зброї мають дієздатні громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають на території України з урахуванням передбачених обмежень.

Читайте також: 1,7 млрд фунтів стерлінгів на розвиток Військово-Морських Сил Збройних Сил України

Встановлюється, що:

1) фізичні особи не мають права набувати у власність цивільну вогнепальну зброю категорії А;

2) право на отримання категорії зброї D та вихолощеної зброї мають особи, які досягли 18-річного віку та пройшли відповідне навчання поводження зі зброєю та відповідають передбаченим вимогам;

3) право на отримання категорії зброї В мають виключно особи, професійна діяльність яких пов’язана із ризиком, для захисту життя і здоров’я внаслідок можливого вчинення щодо них відповідних протиправних діянь, а саме судді, прокурори, поліцейські, приватні виконавці, приватні детективи, нотаріуси, адвокати, журналісти, працівники органів державного екологічного контролю, працівники спеціальних підрозділів органів охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, а також особи, які обіймали посади у військових формуваннях та правоохоронних органах із закріпленням табельної вогнепальної зброї;

4) право на отримання категорії зброї Е мають особи, які досягли 25-річного віку, відповідають передбаченим вимогам, щодо яких відсутні відомості в Реєстрі про їх притягнення два та більше разів до адміністративної відповідальності за ст. 191 Кодексу України про адміністративні правопорушення;

5) право на отримання категорії зброї С мають спортсмени – громадяни України, які досягли 18-річного віку, що не рідше ніж два рази на рік брали участь у всеукраїнських або міжнародних спортивних змаганнях в складі збірних команд України та мають спортивне звання не нижче майстра спорту України з видів спорту, у правилах спортивних змагань яких передбачене використання спортивної вогнепальної зброї;

6) особи, нагороджені відзнакою «Іменна вогнепальна зброя», відомчою заохочувальною відзнакою «Вогнепальна зброя», мають право на отримання відповідної категорії зброї за наявності передбачених умов.

Законодавство

Новий розмір виплат за «зеленим тарифом»

Міністерство енергетики наказом № 206 встановило новий порядок розподілу коштів для виробників електроенергії з альтернативних джерел на період воєнного стану.

Тепер Державне підприємство «Гарантований покупець» розподілятиме між виробниками електроенергії за «зеленим тарифом» усі грошові кошти, отримані від продажу електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел.

За результатами продажу електричної енергії розподіл грошових коштів здійснюється відповідно до таких показників:

1) для виробників, що здійснюють виробництво електричної енергії з енергії сонячного випромінювання – сума, що дорівнює значенню 18% від середньозваженого розміру «зеленого» тарифу за 2021 рік (раніше – 15%);

2) для виробників, що здійснюють виробництво електричної енергії з енергії вітру – сума, що дорівнює значенню 18% від середньозваженого розміру «зеленого» тарифу за 2021 рік (раніше – 16%);

Читайте також: Енергоощадні характеристики всіх будівель внесуть у національну базу даних

3) для виробників, що здійснюють виробництво електричної енергії з гідроенергії – сума, що дорівнює значенню 35% від середньозваженого розміру «зеленого» тарифу за 2021 рік;

4) для виробників, що здійснюють виробництво електричної енергії з біогазу – сума, що дорівнює значенню 40% від середньозваженого розміру «зеленого» тарифу за 2021 рік;

5) для виробників, що здійснюють виробництво електричної енергії з біомаси – сума, що дорівнює значенню 75% від середньозваженого розміру «зеленого» тарифу за 2021 рік (раніше – 60%).

За наявності залишку грошових коштів, що залишився на поточному рахунку після виконання попередніх показників розподілу, цей залишок розподіляється та спрямовується виробникам пропорційно розміру нарахувань для відповідного виробника, здійснених з урахуванням цих же показників, але не більше вартості товарної продукції розрахункового періоду, розрахованої за «зеленим» тарифом для такого виробника.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
Читати далі

Законодавство

Безробітних залучатимуть до суспільно корисних робіт

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 р. № 753 і від 20 березня 2013 р. № 175» від 21 червня 2022 р. № 716, якою врегульовано організацію суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану.

Як повідомив Державний центр зайнятості, в кожній області різновид робіт визначатимуть місцева влада та військові адміністрації, але всі вони будуть спрямовуватися на відбудову інфраструктури та економіки країни. З орієнтовним переліком робіт можна ознайомитись за посиланням.

Читайте також: Часткове безробіття: порядок надання, умови та тривалість допомоги

Спочатку пропонуватимуться вакансії, які відповідають умінням, навичкам та кваліфікації безробітних, а у разі, якщо таких пропозицій роботи немає в базі даних, будуть запропоновані громадські роботи.

До громадських та суспільно корисних робіт залучатимуть лише придатних за станом здоров’я. При цьому особа може лише двічі відмовитися від участі в громадських роботах, надалі це буде свідченням її несприяння у власному працевлаштуванні, а тому виплата допомоги по безробіттю припинятиметься.

З усіма, хто долучиться до виконання робіт, укладається строковий трудовий договір. Робота оплачуватиметься у розмірі мінімальної заробітної плати і вище.

Читати далі

Законодавство

Понад 762 млн грн перерозподілено на підтримку охорони здоров’я

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству охорони здоров’я на 2022 рік, і внесення зміни до Порядку та умов надання у 2022 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я» від 24 червня 2022 р. № 709.

Читайте також: Канабіс використовуватимуть в медичних цілях

«Уряд підтримав програму виділення субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам для підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я на понад 762,5 млн грн. Завдяки такому перерозподілу коштів буде забезпечена можливість закладів охорони здоров’я, що фінансуються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, нараховувати медичним працівникам заробітну плату на рівні 20 тис. грн для лікарів та 13,5 тис. грн для середнього медичного персоналу», – прокоментували у Міністерстві охорони здоров’я.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.