Connect with us

Законодавство

Повертається заборона на Р2Р перекази на картки іноземних банків

Опубліковано

Набрала чинності постанова Правління Національного банку України «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18» від 29 вересня 2022 р. № 211.

Як пояснили у Національному банку, зміни стосуються таких питань:

  1. Продаж банками безготівкової іноземної валюти громадянам. Національний банк із 1 жовтня збільшив із 50 тис. грн до 100 тис. грн (в еквіваленті) щомісячний ліміт на купівлю громадянами безготівкової іноземної валюти з подальшим розміщенням на безвідкличний депозит від трьох місяців;
  2. Переказ бізнесом іноземної валюти за кордон за рахунок наявної валюти для утримання власних підрозділів. Національний банк дав змогу підприємствам із 1 жовтня переказувати кошти на рахунки їхніх підрозділів та філій за кордоном за умови одночасного дотримання низки умов, зокрема:

– такі перекази дозволені лише для утримання відповідних філій чи підрозділів;

– щомісячний обсяг переказів не має перевищувати четвертої частини від загальної суми коштів, яку бізнес переказав у 2021 р. за кордон для утримання його підрозділів;

– перекази мають здійснюватися за рахунок наявної в бізнесу власної іноземної валюти;

  1. Перекази з гривневих платіжних карток на картки іноземних банків. Національний банк з 5 жовтня повертає заборону на Р2Р-перекази з гривневих платіжних карток українських банків на картки іноземних банків.

Громадяни й надалі зможуть переказувати кошти за кордон для оплати навчання (на рахунки навчальних закладів), лікування, транспортування хворих, витрат, пов’язаних зі смертю, а також для сплати аліментів.

Читайте також: Нові заходи впливу на учасників платіжного ринку

Окрім того, дозволено з 1 жовтня переказувати кошти за кордон для оплати навчання на рахунок юридичної особи-нерезидента, яка відповідно до наданих навчальним закладом повноважень здійснює приймання коштів. Громадяни також можуть переказувати кошти між гривневими платіжними картками українських банків, незалежно від країни фактичного перебування клієнта.

Зберігатиметься дозвіл на Р2Р-перекази з валютних платіжних карток українських банків на картки іноземних банків у межах щомісячного ліміту в розмірі 100 тис. грн (в еквіваленті), який є спільним для цих операцій та для операцій, що належать до «quasi cash»;

  1. Валютний нагляд при увезенні гуманітарної допомоги в Україну. Національний банк запровадив із 1 жовтня додаткові підстави для завершення валютного нагляду за дотриманням граничних строків розрахунків за операціями з імпорту продукції, яка ввозиться в Україну як гуманітарна допомога.

НБУ визначив перелік документів, що дають змогу банкам завершити валютний нагляд за такими імпортними операціями, серед яких, зокрема: декларація про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, а також документи, що підтверджують передавання або одержання ввезеної гуманітарної допомоги її отримувачем.

Окрім того, дозволено переказ коштів нерезиденту за договором комісії, агентським договором або договором доручення через продаж з 24 лютого 2022 р. послуг або робіт, що входять до переліку, визначеного постановою КМУ № 153.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18
||
№ Документа: 211
Дата прийняття: 29.09.2022
Дата набрання чинності: 01.10.2022
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18
||
№ Документа: 211
Дата прийняття: 29.09.2022
Дата набрання чинності: 01.10.2022
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає