Connect with us

Законодавство

Повідомлення про підозру може стати просто «підозрою»

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо підвищення ефективності досудового розслідування)» № 2244.

Ним, зокрема, передбачено термін «повідомлення про підозру» замінити узагальненим «підозра» (як форма закріплення) та виокремити особливості її складання та вручення; визначено також поняття «місце події» (ст.ст. 3, 276 – 280 КПК).

Відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань пропонується вносити за наявності у заяві або повідомленні про вчинене кримінальне правопорушення достатніх даних про обставини, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення (ст. 214 КПК).

Вилучені під час обшуку речі та документи, крім тих, які не належать до предметів,  вилучених законом з обігу, вважатимуться тимчасово вилученим майном (ст.ст. 167, 168, 236 КПК).

Зміни та доповнення запропоновано й щодо строків досудового розслідування (ст. 219 КПК) та підстав закриття кримінального провадження (ст. 284 КПК).

Відмову у наданні матеріалів для ознайомлення, а також перешкоджання у будь-який інший спосіб доступу до матеріалів для ознайомлення, можна буде оскаржити слідчому судді (ст. 221 КПК).

Буде заборонено розкривати підозрюваному, обвинуваченому відомості про місце проживання, місце роботи, професію чи підприємницьку діяльність, особисті, сімейні, фінансові чи майнові обставини потерпілого, його представника, законного представника (ст. 221 КПК).

Передбачено заборону оприлюднювати до закінчення досудового розслідування відомостей, які можуть призвести до ідентифікації підозрюваного, потерпілого чи свідка (ст. 222 КПК).

Визначено, що адвокат має право брати участь у будь-яких слідчих (розшукових) діях (крім негласних слідчих (розшукових) дій), у яких бере участь особа, якій він надає професійну правничу допомогу (ст. 223 КПК).

Пропонуються додаткові гарантії захисту прав та інтересів під час допиту свідка чи потерпілого, який є малолітньою, неповнолітньою особою або особою, яка постраждала від злочину проти статевої свободи та статевої недоторканності особи, а також від злочину, вчиненого із застосуванням насильства або погрозою його застосування (ст. 225 КПК).

Визначається порядок обшуку особи (ст. 236-1 КПК) та змінюється порядок залучення експерта (ст.ст. 243, 244 КПК).

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.