Connect with us

Законодавство

Повноваження державних кадастрових реєстраторів обмежуватиме Кабмін

Опубліковано

Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей регулювання земельних відносин в умовах воєнного стану» № 7289.

Згідно з роз’ясненням Мінагрополітики документ спрямований на те, щоб забезпечити оперативне розміщення виробничих потужностей підприємств, які переміщені (евакуйовані) з зони бойових дій – без проведення земельних торгів із жорсткими обмеженнями умов оренди. Такі підприємства будуть визначені спільним рішенням двох обласних військових адміністрацій – тієї, звідки переміщуються (евакуюються) виробничі потужності та тієї, куди вони переїжджають.

Зміна цільового призначення земельних ділянок для розміщення таких виробничих потужностей, а також будівництва річкових портів (терміналів), залізничних логістичних центрів (виробничо-перевантажувальних комплексів) відбуватиметься без розроблення документації з землеустрою, затвердженої містобудівної документації та без супутніх витрат – достатньо мотивованого висновку уповноваженого органу містобудування та архітектури сільської селищної або міської ради. Для таких цілей заборонено використовувати будь-які природоохоронні території, землі історико-культурного призначення, а також порушувати обмеження у використанні земель.

Читайте також: Запроваджено новий спеціальний вид містобудівних програм

Відомості щодо встановлення чи зміни цільового призначення земельних ділянок вноситимуть районні військові адміністрації у Книзі реєстрації землеволодінь і землекористувань в умовах воєнного стану.

Виконавчі органи сільських, селищних, міських рад уповноважено надавати в постійне користування земельні ділянки комунальної власності з метою розміщення об’єктів для тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб.

Мінагрополітики за необхідності надаватиме усереднені показники НГО земель на одиницю площі, а Кабінет Міністрів отримав право призупиняти та відновлювати роботу Державного земельного кадастру, встановлювати обмеження щодо повноважень державних кадастрових реєстраторів.

Читайте також: Розширено повноваження місцевого самоврядування в місцях бойових дій

Передбачено також можливість передавати в оренду земельні ділянки, що переходять до комунальної власності територіальних громад, без державної реєстрації права комунальної власності, оскільки наразі таку реєстрацію зробити неможливо через тимчасове призупинення роботи Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Державного земельного кадастру.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.