Connect with us

Законодавство

Працівники ДСНС отримають кваліфікаційні класи

Набрав чинності наказ Міністерства внутрішніх справ України «Про затвердження Інструкції про порядок присвоєння, підтвердження, зниження класної кваліфікації особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту» від 10 червня 2019 р. № 469.

Для того, щоб стимулювати осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту до постійного вдосконалення професійних знань, умінь та навичок вводиться класна кваліфікація, зокрема може бути присвоєно клас: «Спеціаліст 3 класу»; «Спеціаліст 2 класу»; «Спеціаліст 1 класу»; «Майстер».

Кожного календарного року формуватиметься список кандидатів на присвоєння, підтвердження, зниження класної кваліфікації.

Присвоєння класної кваліфікації залежатиме від рівня фахової підготовки, дисципліни, стажу роботи в органах та підрозділах цивільного захисту, результатів підсумкової перевірки зі службової підготовки після завершення навчального року.

Присвоєння відбуватиметься згідно з вимогами Порядку організації службової підготовки осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, затвердженого наказом МВС від 15 червня 2017 р. № 511.

Якщо на службу повертатиметься раніше звільнена особа, то присвоєння класної кваліфікації розпочинатиметься по новому зі «Спеціаліст 3 класу» незалежно від раніше присвоєної кваліфікації.

Спеціаліста 3 класу присвоять за наявності стажу роботи понад 1 рік, підсумкової оцінки зі службової підготовки не нижче ніж «добре»; спеціаліста 2 класу – за умови підтвердження класної кваліфікації «Спеціаліст 3 класу» протягом останніх 2 років та підсумкової оцінки зі службової підготовки не нижче ніж «добре»; спеціаліста 1 класу – за умови підтвердження «Спеціаліст 2 класу» протягом останніх 3 років, підсумкової оцінки не нижче ніж «відмінно»; майстер – за умови підтвердження «Спеціаліст 1 класу» протягом останніх 4 років та оцінки «відмінно».

Якщо підсумкова оцінка зі службової підготовки за результатами навчального року буде нижчою, ніж вимагається, то клас буде знижено.

Водночас втратив чинність наказ МВС від 29 липня 2014 р. № 743.

Законодавство

Ввезення продуктів тваринництва – за новими формами міжнародних сертифікатів

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України опублікувало для обговорення проект наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України «Про затвердження форм міжнародних сертифікатів».

Проектом передбачено затвердження 67 форм міжнародних сертифікатів, які засвідчують здоров’я тварини та/або безпечність харчового продукту, корму, сіна, соломи або побічного продукту тваринного походження.

Зазначені форми регулюватимуть ввезення (пересилання) на територію нашої держави деяких продуктів, зокрема:

  • переробленого тваринного білка, включаючи суміші та продукти (за винятком кормів для домашніх тварин), які містять такий білок, не призначеного для споживання людиною;
  • свіжого м’яса (включаючи подрібнене (січене) м’ясо) свійської великої рогатої худоби (включаючи види Bubalus, Bison та їх помісі) призначеного для споживання людиною;
  • молока, продуктів на основі молока та продуктів, отриманих із молока  не призначених для споживання людиною;
  • свіжого м’яса (включаючи подрібнене (січене) м’ясо) свійських овець (Ovis aries) та кіз (Capra hircus), призначеного для споживання людиною;
  • свіжого м’яса (включаючи подрібнене (січене) м’ясо) свійських свиней (Sus scrofa), призначеного для споживання людиною;
  • консервованих кормів для домашніх тварин.

Долучитись до обговорення проекту постанови «Про затвердження форм міжнародних сертифікатів» можна на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Читати далі

Законодавство

Нульова ставка податку на доходи для молоді

Комітет з питань молоді і спорту підтримав проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сприяння працевлаштуванню молодих спеціалістів та внутрішньо переміщених осіб, зупиненню відтоку українських спеціалістів за кордон» № 2250-1.

Законопроектом пропонується внести зміни до Податкового кодексу України, якими, зокрема, встановити нульову ставку податку на доходи фізичних осіб платників податків, які не досягли 27-річного віку.

Також передбачається звільнення від оподаткування прибутку підприємств та організацій, у яких протягом звітного періоду кількість внутрішньо переміщених осіб та/або осіб, які не досягли 27-річного віку, які мають там основне місце роботи, становить не менш як 50 відсотків працівників за умови, що фонд оплати праці таких осіб становить протягом звітного періоду не менш як 25 відсотків суми загальних витрат на оплату праці; а також звільнення від сплати єдиного податку платників другої – четвертої груп, які відповідають вищезазначеним критеріям.

За результатами обговорення у Комітеті зазначили, що при встановленні пільг мають бути визначені певні обмеження, а саме – максимальна сума доходу платників податків віком до 27 років, що звільняється від сплати податку на доходи фізичних осіб.

Читати далі

Законодавство

На погану якість дороги можна скаржитися у Waze

Міністерство інфраструктури України запустило пілотний проект співпраці з GPS-навігатором Waze, куди користувачі зможуть поскаржитися на погану якість покриття чи стан дороги.

«Відтепер всі скарги на автошляхи від користувачів програми збираються в єдину базу, яка доступна для дорожньої служби в режимі реального часу. Таким чином відомство зможе зібрати максимально повну інформацію про стан покриття по всій країні. А також оперативно отримувати повідомлення про ожеледицю чи обмеження в русі через аварії і реагувати на них. Вся інформація подається з точними GPS-координатами, а також з фотографіями та коментарями від водіїв, якщо останні їх додали», – повідомили у прес-службі Мінінфраструктури.

Наразі, проект тестується у Львівській та Дніпропетровській областях.

Читати далі

В тренді

Про затвердження Інструкції про порядок присвоєння, підтвердження, зниження класної кваліфікації особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту
||
№ Документа: 469
Дата прийняття: 10.06.2019
Дата набрання чинності: 09.08.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 04.07.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 732/33703
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Інструкції про порядок присвоєння, підтвердження, зниження класної кваліфікації особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту
||
№ Документа: 469
Дата прийняття: 10.06.2019
Дата набрання чинності: 09.08.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 04.07.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 732/33703
Внутрішній номер документа: Немає