Законодавство
Працівники самостійно обиратимуть банк для виплати зарплати
Набрала чинності постанова Правління Національного банку України «Про затвердження Змін до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті» від 24 квітня 2020 р. № 56.
Змінами до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21 січня 2004 р. № 22, НБУ оптимізував порядок переказу коштів роботодавцем на виплату заробітної плати працівникам.
Після запровадження в Україні міжнародного номера банківського рахунку роботодавець отримав змогу формувати відомість на зарахування заробітної плати працівникам із зазначенням номера рахунку працівника за стандартом IBAN, у тому числі рахунку, який працівник самостійно відкрив у банку за власним вибором.
Надано визначення супровідної відомості – супровідний документ, що подається платником під час здійснення переказу заробітної плати, який містить перелік обов’язкових реквізитів та загальну суму переказу, зазначену в платіжному дорученні.
Новою редакцією п. 1.21 глави 1 Інструкції встановлено, що платник, якщо це передбачено договором між банком і платником, має право перерахувати кошти на рахунок банку для подальшого їх переказу цим банком на рахунки отримувачів, які відкриті в цьому банку або в інших банках. Банк ініціює переказ цих коштів на підставі меморіального ордера.
Платник, у разі перерахування коштів для виплати заробітної плати більше ніж одному працівникові, разом із платіжним дорученням подає відомість, яка має містити такі обов’язкові реквізити:
- номер рахунку отримувача;
- код отримувача;
- сума платежу;
- підписи платника;
- призначення платежу.
Обов’язкові реквізити відомості заповнюються згідно з вимогами, викладеними в додатку 9 до цієї Інструкції.
Зазначені зміни наберуть чинності з 1 січня 2021 р.
Також внесено інші зміни, пов’язані зі змінами в законодавстві України, зокрема Кодексі України з процедур банкрутства, Законі України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».