Connect with us

Законодавство

Право отримання земельної ділянки у порядку безоплатної приватизації можна буде захистити в суді

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону № 10247 щодо визнання права власності осіб, які мають право на приватизацію майна у межах норм безоплатної приватизації.

Відповідно до ч. 6 ст. 118 Земельного кодексу України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених ст. 122 цього Кодексу.

Частиною 9 вказаної вище статті Кодексу передбачено, що орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, що передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених ст. 122 цього Кодексу, у двотижневий строк з дня отримання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.

Згідно з положеннями ч. 11 цієї ж статті Кодексу, у разі відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення клопотання без розгляду питання вирішується в судовому порядку.

Читайте також: Функції замовника будівництва можна буде делегувати

Однак, ч. 9 ст. 118 Кодексу визначено, що орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування має право прийняти лише одне рішення – затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надати її у власність.

Тому, на думку ініціатора законопроекту, доцільно надати можливість особам, які мають право на приватизацію майна у межах норм безоплатної приватизації, пред’являти позов щодо визнання права власності у порядку безоплатної приватизації, а не лише оскаржувати відмови та залишення документів без розгляду.

З огляду на це, змінами до ст. 392 Цивільного кодексу України запропоновано встановити, що особи, які мають право на приватизацію майна у межах норм безоплатної приватизації можуть пред’явити позов щодо визнання права власності у порядку безоплатної приватизації, у випадках визначених законодавством.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.