Законодавство
Правочини підсанкційних осіб щодо цінних паперів визнаються нікчемними
Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння залученню іноземних інвестицій» від 15 травня 2018 р. № 2418-VIII.
У Законі «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» скасовано функцію Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку видавати дозволи на обіг цінних паперів українських емітентів за межами України (п. 4 ч. 2 ст. 7), проте, за новим п. 37-13, надано можливість встановлювати вимоги до іноземних фінансових установ, які можуть відкрити рахунок у цінних паперах номінального утримувача в депозитарній установі.
Комісія також відтепер, у разі нерозкриття встановленої інформації номінальним утримувачем, має право заборонити або обмежити проведення депозитарних операцій на рахунку в цінних паперах номінального утримувача до усунення такого порушення (п. 5-5 ст. 8). До речі, встановлено, що термін «номінальний утримувач» вживається у значенні, наведеному в Законі «Про депозитарну систему України».
За змінами у п. 6.1 ст. 6 Закону «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» банки мають право відкривати рахунки юридичним особам – нерезидентам не лише якщо вони є інвесторами.
У Законі «Про цінні папери та фондовий ринок» встановили, що вчинення правочинів між нерезидентами за межами України не вимагає участі або посередництва торгівця цінними паперами (абз. 11 ч. 8 ст. 17).
Визнаються нікчемними правочини щодо цінних паперів, вчинені за участю, від імені та/або на користь осіб, до яких застосовано санкції, що передбачають заборону або обмеження вчинення відповідних правочинів та/або проведення відповідних фінансових операцій (новий абз. 2 ч. 9 ст. 17).
Крім того відповідні зміни внесено до Законів «Про депозитарну систему України», «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».
You must be logged in to post a comment Login