Connect with us

Законодавство

Правила видачі водійських прав змінено

Опубліковано

Відтепер підтвердити навички водіння стало простіше, а самі іспити будуть знімати на відео.

Сімнадцятого липня набув чинності наказ МВС від 22 травня 2020 року № 408, яким затверджено нові інструкції щодо порядку приймання іспитів для отримання прав і щодо можливості фото- чи відеофіксації під час складання іспитів. Про це повідомляє Головний сервісний центр МВС.

Що змінилося? Згідно з новими інструкціями: при отриманні категорій ВЕ, С1Е, СЕ, D1E і DE можна підтвердити наявність навичок керування транспортними засобами за кожною з категорій В, С1, С, D1 і D, а максимально допустиму перерву в навичках водіння збільшено до 3 місяців; у разі відкриття двох і більше категорій теоретичний іспит буде складатиметься один раз за екзаменаційними білетами вищої категорії. Іспит припиняється, якщо людина користується підказками.

Тривалість кожного етапу проведення практичного іспиту:

— на майданчику – не менше 10 хв.;

— на дорозі – не менше 20 хв.;

— в цілому – не більше години.

При цьому можливе відхилення від маршруту проведення практичного іспиту, якщо на ньому подальший рух неможливий (транспортний затор, дорожні роботи, ДТП тощо); фото-, відеофіксація ведеться від початку кожного іспиту і до його завершення. Результати іспитів можна оскаржити протягом 10 робочих днів.

Анулювання водійських прав

Указом також визначено підстави для анулювання посвідчення водія (в разі позбавлення права керування, отриманого вперше, надання фіктивних документів тощо). Крім того, в документі зазначено, що можливе виключення наявної категорії, якщо вона не підтверджена медичною довідкою, і її відновлення в разі надання нової меддовідки, якщо придатність до управління відновлено.

Головний сервісний центр МВС нагадав, що на його сайті можна ознайомитися з маршрутами для вдосконалення навичок водіння, а також перевірити свої знання ПДР на онлайн-тренажері.

Двадцять запитань і відеофіксація

Згідно з оновленою інструкцією, під час здачі теоретичного і практичного іспитів мають використовуватися технічні засоби контролю (зокрема фото- і відеофіксації процесу). Іспит приймається в спеціально обладнаному приміщенні ТСЦ МВС. Екзаменаційний білет нараховує 20 запитань, до кожного з яких надаються від двох до п’яти варіантів відповідей (одна з них – правильна). Результат успішно складеного теоретичного іспиту дійсний три місяці.

Практичний іспит складається в тому ж ТСЦ МВС. Якщо людина тричі не склала практичний іспит, вона має пройти повторний курс підготовки з практичного керування транспортним засобом у будь-якому закладі і тільки потім допускається до наступного іспиту.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.