Connect with us

Законодавство

Правила видачі водійських прав змінено

Дата публікації:

Відтепер підтвердити навички водіння стало простіше, а самі іспити будуть знімати на відео.

Сімнадцятого липня набув чинності наказ МВС від 22 травня 2020 року № 408, яким затверджено нові інструкції щодо порядку приймання іспитів для отримання прав і щодо можливості фото- чи відеофіксації під час складання іспитів. Про це повідомляє Головний сервісний центр МВС.

Що змінилося? Згідно з новими інструкціями: при отриманні категорій ВЕ, С1Е, СЕ, D1E і DE можна підтвердити наявність навичок керування транспортними засобами за кожною з категорій В, С1, С, D1 і D, а максимально допустиму перерву в навичках водіння збільшено до 3 місяців; у разі відкриття двох і більше категорій теоретичний іспит буде складатиметься один раз за екзаменаційними білетами вищої категорії. Іспит припиняється, якщо людина користується підказками.

Тривалість кожного етапу проведення практичного іспиту:

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини

— на майданчику – не менше 10 хв.;

— на дорозі – не менше 20 хв.;

— в цілому – не більше години.

При цьому можливе відхилення від маршруту проведення практичного іспиту, якщо на ньому подальший рух неможливий (транспортний затор, дорожні роботи, ДТП тощо); фото-, відеофіксація ведеться від початку кожного іспиту і до його завершення. Результати іспитів можна оскаржити протягом 10 робочих днів.

Анулювання водійських прав

Указом також визначено підстави для анулювання посвідчення водія (в разі позбавлення права керування, отриманого вперше, надання фіктивних документів тощо). Крім того, в документі зазначено, що можливе виключення наявної категорії, якщо вона не підтверджена медичною довідкою, і її відновлення в разі надання нової меддовідки, якщо придатність до управління відновлено.

Головний сервісний центр МВС нагадав, що на його сайті можна ознайомитися з маршрутами для вдосконалення навичок водіння, а також перевірити свої знання ПДР на онлайн-тренажері.

Двадцять запитань і відеофіксація

Згідно з оновленою інструкцією, під час здачі теоретичного і практичного іспитів мають використовуватися технічні засоби контролю (зокрема фото- і відеофіксації процесу). Іспит приймається в спеціально обладнаному приміщенні ТСЦ МВС. Екзаменаційний білет нараховує 20 запитань, до кожного з яких надаються від двох до п’яти варіантів відповідей (одна з них – правильна). Результат успішно складеного теоретичного іспиту дійсний три місяці.

Практичний іспит складається в тому ж ТСЦ МВС. Якщо людина тричі не склала практичний іспит, вона має пройти повторний курс підготовки з практичного керування транспортним засобом у будь-якому закладі і тільки потім допускається до наступного іспиту.

Джерело: Юридичний вісник України

Законодавство

Соцпрацівники підвищуватимуть кваліфікацію під час коротких семінарів

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підвищення кваліфікації фахівців із соціальної роботи та інших працівників системи соціального захисту» від 9 червня 2021 р. № 598.

Відповідно до затвердженого Порядку бюджетні кошти спрямовуються на закупівлю послуг із проведення короткострокових семінарів для фахівців із соціальної роботи та інших працівників системи соціального захисту, які забезпечують виявлення осіб/сімей з дітьми, що належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах, організацію надання їм соціальних послуг, у тому числі соціального супроводу, з метою підвищення їх кваліфікації (поглиблення знань, формування та розвиток відповідних професійних навичок).

Послуги з проведення короткострокових семінарів за рахунок бюджетних коштів закуповуються в закладах вищої, професійної (професійно-технічної), післядипломної освіти, наукових установах державної та комунальної форми власності, які пройшли конкурсний відбір в установленому законодавством порядку.

За результатами навчання фахівцям із соціальної роботи видаються посвідчення (сертифікати) встановленого зразка.

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини

Як повідомило Міністерство соціальної політики України, виділені для цього бюджетні кошти у сумі 856,8 тис. гривень розподілятимуться рівномірно між регіональними органами соціального захисту населення.

Читати далі

Законодавство

Музейно-культурний центр сучасного мистецтва Івана Марчука створять у Києві

Опубліковано

on

Набрав чинності Указ Президента України «Про створення музейно-культурного центру сучасного мистецтва Івана Марчука» від 11 червня 2021 р. № 232/2021, яким підтримано ініціативу представників творчої спільноти щодо створення у місті Києві вказаного музейно-культурного центру.

Також Кабінету Міністрів України доручено:

1) забезпечити із залученням представників творчої спільноти розробку у місячний строк концепції музейно-культурного центру сучасного мистецтва Івана Марчука та плану заходів зі створення зазначеного центру;

2) забезпечити проведення промо-кампанії про створення музейно-культурного центру сучасного мистецтва Івана Марчука;

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини

3) передбачити під час підготовки законопроекту про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» та проекту закону про Державний бюджет України на 2022 рік кошти на реконструкцію (ремонт) будівель, розташованих за адресою: м. Київ, вул. Володимира Винниченка, 10, для створення музейно-культурного центру сучасного мистецтва Івана Марчука;

4) опрацювати питання залучення в установленому порядку до створення музейно-культурного центру сучасного мистецтва Івана Марчука коштів з інших джерел фінансування, у тому числі коштів благодійників.

Читати далі

Законодавство

Батьки не зможуть без дозволу органів опіки і піклування відчужувати будь-яке нерухоме майно, а не лише житло

Опубліковано

on

Комітет з питань правової політики рекомендував Верховній Раді прийняти за основу законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення захисту права власності та інших речових прав на нерухоме майно, що належать дітям та підопічним особам)» № 5229.

Змінами до ч. 1 ст. 71 Цивільного кодексу, ч. 2 ст. 177 Сімейного кодексу та ч. 3 ст. 17 Закону «Про охорону дитинства» розширюється перелік правочинів та інших дій щодо належного дитині чи підопічному майнового права чи нерухомого майна, згода на відчуження чи на вчинення інших юридично значимих дій щодо яких має бути обов’язково отримана батьками (усиновлювачами) або опікунами у органу опіки та піклування.

Зокрема розширюється перелік майна, щодо якого забороняється без дозволу органів опіки та піклування здійснювати поділ, обмін, відчуження – будь-яке нерухоме майно, в тому числі об’єкти незавершеного будівництва, а не лише житло.

Також ст. 17 Закону України «Про охорону дитинства» доповнюється положенням, згідно з яким згода на вчинення неповнолітньою особою правочинів, які мають важливе значення, має бути одержана від батьків або осіб, які їх замінюють та органу опіки та піклування відповідно до закону;

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини

Окрім цього, змінами до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» закріплюється обов’язок державного реєстратора перевіряти наявність згоди органів опіки та піклування на вчинення правочину щодо об’єкту нерухомого майна для цілей проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, у результаті якої відбувається набуття, зміна, припинення речових прав на об’єкт нерухомого майна, об’єкт незавершеного будівництва, що належить малолітній чи неповнолітній особі або особі, яка визнана судом недієздатною чи дієздатність якої обмежена.

Див. також процедуру Оформлення продажу житла, частина якого належить неповнолітньому.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram