Connect with us

Законодавство

Правила видачі водійських прав змінено

Дата публікації:

Відтепер підтвердити навички водіння стало простіше, а самі іспити будуть знімати на відео.

Сімнадцятого липня набув чинності наказ МВС від 22 травня 2020 року № 408, яким затверджено нові інструкції щодо порядку приймання іспитів для отримання прав і щодо можливості фото- чи відеофіксації під час складання іспитів. Про це повідомляє Головний сервісний центр МВС.

Що змінилося? Згідно з новими інструкціями: при отриманні категорій ВЕ, С1Е, СЕ, D1E і DE можна підтвердити наявність навичок керування транспортними засобами за кожною з категорій В, С1, С, D1 і D, а максимально допустиму перерву в навичках водіння збільшено до 3 місяців; у разі відкриття двох і більше категорій теоретичний іспит буде складатиметься один раз за екзаменаційними білетами вищої категорії. Іспит припиняється, якщо людина користується підказками.

Тривалість кожного етапу проведення практичного іспиту:

— на майданчику – не менше 10 хв.;

— на дорозі – не менше 20 хв.;

— в цілому – не більше години.

При цьому можливе відхилення від маршруту проведення практичного іспиту, якщо на ньому подальший рух неможливий (транспортний затор, дорожні роботи, ДТП тощо); фото-, відеофіксація ведеться від початку кожного іспиту і до його завершення. Результати іспитів можна оскаржити протягом 10 робочих днів.

Анулювання водійських прав

Указом також визначено підстави для анулювання посвідчення водія (в разі позбавлення права керування, отриманого вперше, надання фіктивних документів тощо). Крім того, в документі зазначено, що можливе виключення наявної категорії, якщо вона не підтверджена медичною довідкою, і її відновлення в разі надання нової меддовідки, якщо придатність до управління відновлено.

Головний сервісний центр МВС нагадав, що на його сайті можна ознайомитися з маршрутами для вдосконалення навичок водіння, а також перевірити свої знання ПДР на онлайн-тренажері.

Двадцять запитань і відеофіксація

Згідно з оновленою інструкцією, під час здачі теоретичного і практичного іспитів мають використовуватися технічні засоби контролю (зокрема фото- і відеофіксації процесу). Іспит приймається в спеціально обладнаному приміщенні ТСЦ МВС. Екзаменаційний білет нараховує 20 запитань, до кожного з яких надаються від двох до п’яти варіантів відповідей (одна з них – правильна). Результат успішно складеного теоретичного іспиту дійсний три місяці.

Практичний іспит складається в тому ж ТСЦ МВС. Якщо людина тричі не склала практичний іспит, вона має пройти повторний курс підготовки з практичного керування транспортним засобом у будь-якому закладі і тільки потім допускається до наступного іспиту.

Джерело: Юридичний вісник України

Законодавство

Тарифи на транспортування аміаку магістральними трубопроводами встановлює Мінекономік

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. № 1548» від 13 жовтня 2020 р. № 995.

Новим п. 9-2 додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. № 1548 «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)» визначено, що Мінекономіки встановлює тарифи на транспортування (переміщення) аміаку магістральними трубопроводами України, що поставляється споживачам України

Читати далі

Законодавство

Мінцифра наполягає на легалізації віртуальних активів в Україні

Опубліковано

on

Комітет з питань цифрової трансформації рекомендував Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про віртуальні активи» від 11 червня 2020 р. № 3637, який легалізовуватиме віртуальні активи в Україні.

«Легалізація ринку віртуальних активів дозволить українським компаніям офіційно працювати з банківською системою та вивести  свій бізнес у правовий простір. Профільний законопроект дозволить компаніям реєструвати бізнес в Україні, а блокчейн-спеціалістам – реалізовувати власні проекти в українській юрисдикції. Крім того, Закон «Про віртуальні активи» сприятиме усуненню ризиків для роботи міжнародних блокчейн-компаній й залученню іноземних інвестицій», – пояснив заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков.

Профільний законопроект «Про віртуальні активи»:

– формує правове поле ринку віртуальних активів: правовий статус, класифікація, права власності та інші ключові юридичні дефініції;

– адаптує рекомендації FATF щодо фінансового моніторингу ринку віртуальних активів;

– визначає перелік професійних постачальників послуг віртуальних активів та їх реєстрацію;

– визначає регулятора ринку – Мінцифру (в окремих випадках НБУ та НКЦПФР).

Читати далі

Законодавство

672 млн грн – на держпідтримку страхування агропродукції

Опубліковано

on

Мінекономіки спільно з НБУ презентували зміни до Закону «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою».

Запропонованими змінами визначено:

– суб’єкти ринку страхування агропродукції з державною підтримкою, вимоги до них, їх права та обов’язки;

– договори страхування: права та обов’язки, предмет договору, істотні умови договору, припинення договору;

– правила страхування, страхові ризики, страхові випадки, страхова сума, страховий платіж тощо;

– збиток у разі настання страхового випадку при страхуванні урожаю, страхове відшкодування;

– механізм надання державної підтримки сільгоспвиробникам для страхування їх продукції;

– інформаційне забезпечення страхування сг продукції з державною підтримкою.

Крім того, вносяться зміни щодо:

– скасування положення щодо страхування сільськогосподарської продукції через Аграрний страховий пул;

– уточнення повноважень Уповноваженого органу, що здійснює державний нагляд за страховою діяльністю.

«Нам треба забезпечити можливість для фермерів користуватися тим, чим користуються в усіх країнах світу. Державна підтримка агрострахування є в США, Канаді, в країнах ЄС. Це абсолютно нормальна міжнародна практика. На державну підтримку страхування агропродукції ми плануємо спрямувати у наступному році 672 млн гривень. Це тот старт, який дозволить створити умови для формування ринку агрострахування», – зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Після коментарів від міністерств і погодження позицій законопроект буде внесений від Кабінету Міністрів у Верховну Раду.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram