Connect with us

Законодавство

Представлено «кодекс конституційного судочинства»

Опубліковано

Представники Робочої групи Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення ефективної діяльності у сфері запобігання корупції та удосконалення законодавчого регулювання окремих аспектів роботи Конституційного Суду України представили проект Закону «Про конституційну процедуру» № 4533.

«Цей законопроект – своєрідний кодекс конституційного судочинства. Він досить об’ємний та нараховує понад 60 сторінок. Законопроект закладає таку модель: на першому місці була і залишається Конституція України, далі буде Закон про конституційну процедуру. Окремі процедурні питання ми пропонуємо врегулювати на рівні Регламенту Конституційного Суду. Така модель регулювання діяльності КСУ повністю відповідає рекомендаціям Венеційської комісії, які були висловлені 11-12 грудня», – повідомила заступниця голови Робочої групи, постійний представник Верховної Ради у Конституційному Суді Ольга Совгиря.

Зокрема пропонується, щоб Конституційний Суд ухвалював рішення двома третинами від свого складу – 12 суддів КСУ. Зараз рішення приймають 10 суддів. Передбачено, якщо у процесі розгляду справи суддя заявляє про відвід, то встановлюється, що кількість голосів може бути зменшена, але не менше десяти суддів мають проголосувати за відповідне рішення.

Друга новела передбачає, що Конституційний Суд буде розглядати справи, як правило, за усною формою провадження.

На формування порядку денного зможуть впливати не лише Голова, але й судді Конституційного Суду, а справи з певною періодичністю обов’язково мають включатися до порядку денного і слухатися судом.

Також серед новел законопроекту – запровадження автоматизованого реєстру актів Конституційного Суду та автоматизований розподіл справ між суддями-доповідачами (зараз це відбувається у ручному режимі).

За рекомендацією Венеційської Комісії визначено, що Конституційний Суд не може виходити за межі тих питань, що порушені у конституційному поданні. Крім того, законопроектом передбачається, що ухвали та акти Конституційного Суду мають бути ґрунтовними та мотивованими.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.