Законодавство
Про використання коштів на спецсистему телерадіомовлення слід звітувати щокварталу

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2025 р. № 468, якою визначено механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за бюджетною програмою «Забезпечення функціонування Системи спеціального телерадіомовлення».
Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Адміністрація Держспецзв’язку.
Одержувачем бюджетних коштів є Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення.
Бюджетні кошти спрямовуються для експлуатації та забезпечення безперебійного функціонування системи спеціального телерадіомовлення, призначеної для блокування сигналів наземного телевізійного мовлення та радіомовлення в FM-діапазоні радіочастот, що поширюються з території російської федерації, республіки білорусь, придністровського регіону республіки Молдова, а також з територій України, тимчасово окупованих російською федерацією, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердженого наказом Мінрозвитку, в тому числі на:
– оплату праці з нарахуваннями;
– придбання технічних засобів електронних комунікацій;
– закупівлю пально-мастильних матеріалів, запасних частин і комплектувальних виробів;
– оплату комунальних послуг, оплату послуг (крім комунальних) та видатків на відрядження.
Не допускається спрямування бюджетних коштів на придбання товарів, робіт і послуг, не пов’язаних з напрямами, визначеними вище, та на оплату посередницьких послуг.
Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення подає Адміністрації Держспецзв’язку щокварталу до 20 числа місяця, наступного за звітним, узагальнену інформацію про використання бюджетних коштів.
Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.