Connect with us

Законодавство

Проактивну підтримку незайнятих осіб запровадять з 2026 року

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 29 жовтня 2025 р. № 1382, якою визначено механізм реалізації експериментального проекту щодо проактивної підтримки незайнятих осіб для підвищення їх економічного добробуту.

Відповідно до затвердженого Порядку:

проактивна підтримка – комплекс заходів, спрямованих на повернення на ринок праці незайнятої особи до її звернення до Державної служби зайнятості з метою підвищення її економічного добробуту та уникнення потрапляння в складні життєві обставини;

незайняті особи – особи віком 18-60 років, про яких протягом 60 календарних днів після їх звільнення відсутні дані про працевлаштування та/або сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Читайте також: Податковий борг є підставою для відмови в реєстрації суб’єкта господарювання платником єдиного податку. Форма документа, яким оформлено відмову, не впливає на його юридичну силу

Метою експериментального проекту є вдосконалення інструментів державної політики зайнятості шляхом оперативного, безперервного пропонування особам, які втратили роботу, доступу до державних програм підтримки у працевлаштуванні, а за потреби – програм перенавчання для підвищення рівня їх конкурентоспроможності на ринку праці.

Експериментальний проект спрямований на формування ефективної міжвідомчої взаємодії з метою забезпечення особи комплексною, своєчасною та доступною підтримкою у сфері зайнятості. Учасники експериментального проекту виконують скоординовані дії, орієнтовані на потреби особи та спрямовані на відновлення її зайнятості та підвищення економічного добробуту.

Державна служба зайнятості має забезпечити з 1 січня 2026 р. технічну можливість реалізації експериментального проекту.

Пенсійному фонду України доручено забезпечити з 1 січня 2026 р.:

– формування переліків незайнятих осіб та передачу даних про таких осіб;

– технічну можливість реалізації експериментального проекту.

Експериментальний проект реалізовуватиметься протягом двох років з дня набрання чинності цією постановою.

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про реалізацію експериментального проекту щодо проактивної підтримки незайнятих осіб для підвищення їх економічного добробуту
||
№ Документа: 1382
Дата прийняття: 29.10.2025
Дата набрання чинності: 04.11.2025
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2025
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про реалізацію експериментального проекту щодо проактивної підтримки незайнятих осіб для підвищення їх економічного добробуту
||
№ Документа: 1382
Дата прийняття: 29.10.2025
Дата набрання чинності: 04.11.2025
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає