Connect with us

Законодавство

Програми страхування від воєнних ризиків об’єднають в єдиний пул

Опубліковано

Національний банк України та Міністерство економіки презентували проект Закону «Про систему страхування воєнних ризиків», який передбачає захист страхових інтересів фізичних та юридичних осіб та спрямований на забезпечення відшкодування збитків, заподіяних таким особам внаслідок реалізації воєнних ризиків в Україні.

«Відсутність покриття воєнних ризиків є суттєвою перепоною для залучення інвесторів для відбудови України та розвитку нашої економіки. Ми хочемо виправити це, створивши єдину систему страхування від воєнних ризиків. Вже є низка працюючих інструментів на цьому ринку. Так, наприклад, механізм Unity для страхування суден, де держава виділила невелику частину капіталу для покриття першого ризику, дозволивши суттєво пожвавити ринок і знизити ставки в кілька разів. У нас є успішні великі проекти з MIGA, запускається співпраця з DFC, є перший договір страхування від воєнних ризиків інвестиційного кредиту від Експортно-кредитного агентства. Наша мета – об’єднати всі діючі програми в єдиний пул, створити зрозумілі правила гри і зрештою мати змогу залучити на цей ринок міжнародних перестраховиків», – пояснили у Мінекономіки.

Читайте також: Під час воєнного чи надзвичайного стану та у 30-денний строк після нього позичальник звільняється від відповідальності за порушення грошового зобов’язання, в тому числі при емісії облігацій

Комплексна загальнодержавна система страхування воєнних ризиків фінансуватиметься як коштом акумульованих обов’язкових страхових платежів за договорами страхування, так і за фінансової допомоги донорів.

Передбачено й створення Мінекономіки Державної агенції зі страхування воєнних ризиків, яка буде визначати спільну політику оцінки та прийняття ризиків для страховиків-учасників системи, а також – розробляти стандартизовані страхові продукти, визначати централізовані підходи до ціноутворення та вести Єдину централізовану базу даних в системі страхування воєнних ризиків.

Система покриватиме ризики фізичної шкоди, спричинені війною, зокрема пропонується, що обов’язковому страхуванню підлягатиме майно, передане в заставу, та об’єкти житлового будівництва. При цьому тривають консультації щодо можливого уточнення переліку об’єктів обов’язкового страхування, а на подальших етапах планується розширення покриття для більшого кола об’єктів.

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.