Connect with us

Законодавство

Проти зменшення штрафів за порушення законодавства про охорону культурної спадщини виступає АМУ

Опубліковано

Асоціація міст України розглянула проекти Законів «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання руйнуванню та знищенню нерухомої культурної спадщини» № 4561 та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за руйнування та знищення нерухомої культурної спадщини і порушення традиційного характеру середовища» № 4562.

АМУ наголосила, що прийняття проекту № 4561 призведе до монополізації Міністерства культури та інформаційної політики України (МКІП) сфери охорони культурної спадщини. Окрім того, у ньому не враховано принципи місцевого самоврядування, власну компетенцію місцевого самоврядування, курсу держави на децентралізацію повноважень органів виконавчої влади.

Реалізація проектів жодним чином не посилить захист пам’яток національного та місцевого значення, не забезпечить вжиття правових заходів для охорони архітектурної спадщини, передбачених Конвенцією про охорону архітектурної спадщини Європи, якою охорона архітектурної спадщини визначена одною з головних цілей планування забудови міської та сільської територій, послабить штрафи за порушення з наявних 1 000 – 10 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 000 – 17 0000 грн) до 1 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (20 400 грн).

Їх прийняття значно ускладнить проведення перевірок об’єктів культурної спадщини, припинення незаконних робіт на них та застосування до порушників штрафних санкцій.

АМУ не підтримала вказані законопроекти як такі, які шкодять місцевому самоврядуванню і не забезпечують досягнення поставленої мети.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.