Connect with us

Законодавство

Протидія порушенням прав інтелектуальної власності в інтернеті

Опубліковано

Україна приєдналася до низки держав, які будуть наповнювати платформу WIPO ALERT для протидії роботі веб-сайтів, на яких порушуються права інтелектуальної власності, повідомляє прес-служба Міністерства економіки України.

Читайте також: Зупинено реєстрацію об’єктів права інтелектуальної власності, пов’язаних з рб

Двадцять першого березня Мінекономіки ухвалило наказ про затвердження порядку формування та ведення національного переліку веб-сайтів, що викликають занепокоєння щодо дотримання прав інтелектуальної власності. Як зазначається, завдяки взаємодії міністерства з WIPO через платформу обміну даними WIPO Alert країни-учасники можуть обмінюватися інформацією про потенційні порушення прав інтелектуальної власності в міжнародному масштабі.

Відтепер суб’єкти авторського права та/або суміжних прав можуть подавати до ІР офісу звернення про включення веб-сайту, який викликає занепокоєння щодо дотримання прав інтелектуальної власності, до національного переліку таких веб-сайтів. «Попри виклики повномасштабної війни, ми докладаємо максимум зусиль для захисту авторського права та суміжних прав в мережі інтернет для українських та іноземних суб’єктів прав інтелектуальної власності. Україна стала однією з перших країн світу, яка комплексно запроваджує відповідний механізм на основі захищеної онлайн-платформи, на яку уповноважені держави – члени Всесвітньої організації інтелектуальної власності можуть завантажувати інформацію про веб-сайти та додатки, що порушують авторське право з точки зору національних норм. Це також впевнений крок на шляху до європейської інтеграції України», – зазначила перший віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки України Юлія Свириденко. Як було відзначено, наша країна – п’ятнадцята держава, що приєдналася до ініціативи WIPO. Це є важливим кроком на шляху до створення більш захищеного цифрового простору в Україні, що сприятиме не лише захисту прав інтелектуальної власності, але й подальшому розвитку національної економіки. «Пріоритетним завданням Мінекономіки є забезпечення прозорих умов ведення діяльності в сферах, економічно пов’язаних із розповсюдженням контенту на різних платформах в мережі інтернет, зменшенню випадків недобросовісної або непрозорої конкуренції. Це, своєю чергою, сприятиме збільшенню економічної ефективності діяльності легальних учасників у відповідних сферах, удосконаленню нормативно-правового регулювання в сфері інтелектуальної власності, а також підвищенню національних стандартів охорони авторських та суміжних прав в Україні та на міжнародному рівні», – зауважив заступник міністра економіки України Віталій Кіндратів.

Читайте також: Скасовано Реєстр виробників і розповсюджувачів програмного забезпечення

Уточнимо, WIPO ALERT Database – це адміністрована World Intellectual Property Organization захищена онлайн платформа, на яку уповноважені учасники держав-членів ВОІВ можуть завантажувати списки з детальною інформацією про веб-сайти (а також мобільні додатки), які обґрунтовано підозрюються в порушенні прав інтелектуальної власності. Додамо також, в Євросоюзі в лютому вступили в силу нові правила для онлайн-платформ. Акт про цифрові послуги містить низку вимог до онлайн-платформ, які спрямовані на захист споживачів.

Підготував Федір Іллюк,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.