Connect with us

Законодавство

Протидія ворожій пропаганді через доступність вітчизняної преси

Опубліковано

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики, попри певні критичні зауваження, все ж підтримав законопроект «Про внесення зміни до Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів» (щодо протидії ворожій пропаганді та покращення інформаційного забезпечення громадян України, постраждалих внаслідок воєнних дій, місце проживання яких є територія Донецької та Луганської областей, де органи державної влади України здійснюють свої повноваження) від 13 березня 2018 р. № 8114.

Як сказано у пояснювальній записці, законопроект спрямований на протидію ворожій пропаганді за рахунок підвищення рівня доступності населення до інформаційного простору України, що формується вітчизняними періодичними друкованими виданнями.

Завданнями законопроекту є удосконалення порядку надання послуг з приймання та доставки вітчизняних періодичних друкованих видань за передплатою шляхом встановлення окремих тарифів та створення сприятливих умов щодо доступу до української друкованої періодики жителям підконтрольних Україні територій Донецької та Луганської областей за рахунок встановлення мінімальної оплати.

Крім того, на засіданні Комітету розглянули проект Закону «Про внесення змін до окремих законів України щодо доступу до правосуддя (в інформаційних справах)» від 15 березня 2018 року № 8139.

Цим законопроектом передбачається насамперед мінімізація фінансових перешкоди в процесі реалізації права на доступ до публічної інформації при поданні адміністративного позову щодо захисту цього права, оскарженні судового рішення у відповідній судовій справі, а також у разі ініціювання примусового виконання відповідного судового рішення.

Також, документ стосується аспектів, які впливають на вирішення питань громадського (в тому числі антикорупційного) контролю органів державної влади та місцевого самоврядування.

Для досягнення зазначених цілей проектом Закону пропонується:

  1. значно знизити ставку судового збору за подання адміністративного позову щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності у частині доступу до публічної інформації;
  2. скасувати сплату авансового внеску для примусового виконання рішення суду про надання доступу до публічної інформації.

За результатами розгляду законопроекту № 8139, було прийнято рішення направити профільному Комітетові з питань правової політики та правосуддя висновок про те, що в частині, яка стосується предмета відання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики, зазначений законопроект може бути рекомендований до прийняття Верховною Радою України в першому читанні за основу та в цілому.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.