Законодавство
Публічна інформація Нацкомфінпослуг невідомо для кого
Вступило в сило розпорядження Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг «Про затвердження Положення про забезпечення права осіб на доступ до публічної інформації у Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг» від 2 серпня 2018 № 1363.
Це Положення визначає порядок доступу до публічної інформації, розпорядником якої є Нацкомфінпослуг, проте його дія не поширюється на відносини щодо отримання інформації суб’єктами владних повноважень під час здійснення ними своїх функцій, а також на відносини у сфері звернень громадян.
Хто матиме доступ не зрозуміло, бо запитувачем інформації, відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», на який є посилання у Положенні, є фізичні, юридичні особи, об’єднання громадян без статусу юридичної особи.
Доступ до публічної інформації у Нацкомфінпослуг забезпечується шляхом:
- систематичного та оперативного оприлюднення інформації:
- на офіційному сайті комісії;
- на єдиному державному веб-порталі відкритих даних;
- на інформаційних стендах;
- будь-яким іншим способом;
- надання інформації за запитами на інформацію.
Визначено, що на сайті Комісії інформація відображатиметься в такому форматі:
- перелік та умови отримання послуг, що надаються Нацкомфінпослуг, форми і зразки документів, правила їх заповнення;
- інформація про систему обліку, види інформації, що зберігає Нацкомфінпослуг;
- плани проведення та порядок денний відкритих засідань;
- звіти, у тому числі про результати розгляду запитів на інформацію;
- розклад роботи та графік прийому громадян у Нацкомфінпослуг, тощо.
Запитувачі інформації мають право звернутися до комісії із запитом незалежно від того, стосується ця інформація їх чи ні, без пояснення причини подання запиту.
До того ж у Нацкомфінпослуг пристосують приміщення для роботи запитувачів із документами, що містять публічну інформацію, чи їх копіями та можливості робити з них виписки, фотографувати, копіювати, сканувати, записувати на будь-які носії інформації.
Запитувачі інформації зможуть подати запит в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, телефоном, електронною поштою), а також під час особистого прийому посадовими особами Нацкомфінпослуг.
Звертаємо увагу, що відповідь на запит може надаватися за підписом Голови Нацкомфінпослуг, члена комісії чи керівника апарату Нацкомфінпослуг не пізніше 5 робочих днів з дня його отримання.
Якщо запит стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, щодо стану якості продуктів і предметів побуту надзвичайних подій, то відповідь має бути надана протягом 48 годин з дня отримання запиту.
Водночас втратило чинність розпорядження Нацкомфінпослуг від 17 липня 2012 р. № 594.
You must be logged in to post a comment Login