Законодавство
Публічні заходи і реклама мовою держави-агресора не допускається, у тому числі в місцях проживання нацменшин
Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про національні меншини (спільноти) України» щодо деяких питань реалізації прав і свобод осіб, які належать до національних меншин (спільнот) України» від 21 вересня 2023 р. № 3389-IX, яким мови нацменшин дозволено використовувати в рекламі.
Читайте також: Невиконання зобов’язань про складання іспитів на здобуття громадянства України стало підставою для його втрати
Крім того, новою редакцією п. 3 розд. V Закону України «Про національні меншини (спільноти) України» встановлено, що на період дії воєнного стану в Україні та протягом:
1) шести місяців з дня його скасування або припинення тимчасовому обмеженню в реалізації та захисті підлягають визначені ст. 7 (у частині права на мирні зібрання), ст. 14, 18, 19 та ч. 3 ст. 20 цього Закону права національних меншин (спільнот), які ідентифікують свою приналежність за етнічним походженням із державою, що визнана в Україні та/або міжнародними організаціями державою-терористом (державою-агресором), яка вчиняє акти агресії проти України;
2) п’яти років з дня його скасування або припинення до державної (офіційної) мови держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом, не застосовуються положення ч. 2, 3, 11 ст. 10 цього Закону щодо проведення публічних та культурно-мистецьких заходів, а також розміщення (трансляція) реклами мовою держави агресора в місцях компактного проживання нацменшин.
Нагадаємо, Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси