Connect with us

Законодавство

Пункти міжнародного поштового обміну до кінця війни не обов’язково обладнувати засобами відеоконтролю

Опубліковано

Набрав чинності наказ Міністерства розвитку громад та територій України від 6 листопада 2024 р. № 1252, яким визначено процедуру погодження Мінінфраструктури та Держмитслужбою визначених оператором поштового зв’язку місць міжнародного поштового обміну, а також вимоги до їх обладнання.

Зокрема передбачено, що взаємодія Мінінфраструктури, Держмитслужби, митниці та операторів, у тому числі щодо надання інформації про прийняті рішення та висновки, передбачені затвердженим Порядком, здійснюється з використанням засобів інформаційних, електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем та з дотриманням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги».

Заява про погодження визначеного оператором ММПО та всі необхідні документи, передбачені затвердженим Порядком, подаються в електронній формі в форматі PDF, збережені таким чином, що виключає можливість внесення до них будь-яких змін, та засвідчуються кваліфікованим або удосконаленим електронним підписом, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, керівника оператора.

Читайте також: Направлення кільком особам судового рішення в одному конверті, навіть у разі їх проживання за однією адресою, ЦПК України не передбачено

При цьому встановлено, що тимчасово на період дії воєнного стану та протягом чотирьох місяців з дня його припинення чи скасування для операторів поштового зв’язку, які мають місця міжнародного поштового обміну, що функціонують на день набрання чинності цим наказом:

– допускається здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України в міжнародних поштових відправленнях, у цих місцях міжнародного поштового обміну;

– під час розгляду заяв цих операторів щодо зміни розташування місця міжнародного поштового обміну або визначення нового місця міжнародного поштового обміну не застосовуються вимоги щодо обладнання місць міжнародного поштового обміну системами відеоконтролю, а також надання посадовим особам митного органу та Державної митної служби України доступу до таких систем, встановлені затвердженим Порядком.

Після закінчення строку, зазначеного вище, подальший митний контроль та митне оформлення товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України в міжнародних поштових відправленнях, здійснюється в цих місцях міжнародного поштового обміну за умови їх відповідності вимогам, встановленим затвердженим Порядком.

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Порядку визначення та обладнання місць міжнародного поштового обміну
||
№ Документа: 1252
Дата прийняття: 06.11.2024
Дата набрання чинності: 07.12.2024
Дата реєстрації в Мінюсті: 28.11.2024
Номер реєстрації в Мінюсті: 1808/43153
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Порядку визначення та обладнання місць міжнародного поштового обміну
||
№ Документа: 1252
Дата прийняття: 06.11.2024
Дата набрання чинності: 07.12.2024
Дата реєстрації в Мінюсті: 28.11.2024
Номер реєстрації в Мінюсті: 1808/43153
Внутрішній номер документа: Немає