Connect with us

Законодавство

Письмова фіксація судового засідання в умовах воєнного стану забезпечить безперешкодне здійснення правосуддя

Опубліковано

Вища рада правосуддя затвердила консультативний висновок щодо законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення проведення судового засідання у разі неможливості його повного фіксування технічними засобами в умовах воєнного чи надзвичайного стану» № 8359.

Про зміни, запропоновані законопроектом, ми писали: «Фіксування судового засідання в умовах воєнного стану – за протоколом».

Вища ради правосуддя наголосила, що право на судовий захист, утвердження та забезпечення прав і свобод людини не може бути обмежено навіть в умовах воєнного або надзвичайного стану та є головним обов’язком держави.

Діючі положення процесуального законодавства передбачають здійснення повного фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, а в окремих випадках – за допомогою відеозаписувального технічного засобу.

Конституцією України визначено гласність судового процесу та його повне фіксування технічними засобами однією із основних засад судочинства.

Читайте також: Ухвали щодо мирових угод та угод про примирення сторін можна буде оскаржувати в касаційному порядку

«Через постійні ракетні атаки російської федерації на об’єкти енергетичної інфраструктури по всій території України застосовуються стабілізаційні та екстрені відключення споживачів електроенергії. Заходи, які вживаються для відновлення електропостачання, наразі не можуть повною мірою вирішити питання безперебійного електропостачання в судах, що і надалі впливатиме на хід та тривалість процесуальних дій. Таким чином, надання секретарю судового засідання права здійснювати фіксацію судового засідання письмово у протоколі судового засідання в умовах воєнного чи надзвичайного стану сприятиме безперешкодному здійсненню правосуддя, дотриманню положень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та буде єдиним можливим способом гарантування принципу безперервності здійснення правосуддя», – вважає Вища ради правосуддя.

Викладену в законопроекті позицію також підтримала Рада суддів України, оскільки запропоновані норми дадуть можливість врегулювати ситуацію, яка склалася, та забезпечити право громадян на доступ до правосуддя.

Водночас визначена законопроектом термінологія потребує узгодження.

З огляду на зазначене Вища рада правосуддя підтримала законопроект № 8359 з урахуванням запропонованих технічних правок.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.