Connect with us

Законодавство

Питання місцевого значення – тільки після публічних консультацій

Опубліковано

Кабінет Міністрів погодив розроблений Мін’юстом проект Закону «Про публічні консультації».

«На сьогодні питання проведення публічних консультації в Україні унормовані фрагментарно. Крім того, порядок проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики має обов’язковий характер лише для органів виконавчої влади та не поширює свою дію на інші державні органи, а також має виключно рекомендаційний характер для органів місцевого самоврядування», – зазначив Міністр юстиції Денис Малюська.

Законопроектом пропонується проводити публічні консультації за участю усіх заінтересованих сторін, тобто осіб, на яких вплине прийняття рішення, прав, свобод, інтересів чи обов’язків яких воно стосується, а також інших осіб, які виявили бажання брати участь у публічних консультаціях.

Заінтересовані сторони під час проведення публічних консультацій матимуть право:

– подавати суб’єкту владних повноважень пропозиції з обговорюваних проектів актів відповідно до вимог, установлених цим Законом;

– отримувати від суб’єктів владних повноважень, посадових осіб суб’єктів владних повноважень відомості та інформацію, що необхідні для участі в публічних консультаціях (матеріали публічних консультацій), за винятком інформації з обмеженим доступом, а також звіт за результатами проведення публічних консультацій.

Суб’єкти владних повноважень будуть зобов’язані своєчасно оприлюднювати інформацію щодо підготовки проектів актів, забезпечувати інформування заінтересованих сторін про проведення публічних консультацій та звітувати про результати їх проведення.

Крім того, проектом передбачається:

– унормування прав та обов’язків суб’єктів владних повноважень і заінтересованих сторін у правовідносинах, пов’язаних з проведенням публічних консультацій;

– функціонування єдиного веб-порталу публічних консультацій;

– визначення особливостей проведення електронних, адресних консультацій та у формі публічного обговорення;

– встановлення строків проведення публічних консультацій;

– визначення порядку подання пропозицій під час проведення електронних і публічних консультацій;

– встановлення порядку підготовки звіту за результатами проведення публічних консультацій, здійснення моніторингу та координації процесу їх проведення тощо.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.