Connect with us

Законодавство

Рада дозволила примусове вилучення майна під час війни

Опубліковано

Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект (№ 7605), спрямований на вдосконалення та оптимізацію процедури та механізму проведення примусового відчуження та вилучення майна в умовах воєнниого стану.

Як повідомляє перший заступник голови комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк, за відповідне рішення проголосували 278 народних депутатів. За його словами, закон був ухвалений для підвищення економічної безпеки, захисту суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності держави від збройної агресії росії.

Читайте також: Примусовому відчуженню не підлягатиме останній автомобіль підприємця

Згідно з пояснювальною запискою до документа, ініціатива приймається з метою забезпечення екстреного реагування органами місцевої та центральної влади щодо збереження та використання підприємств оборонного значення в інтересах держави, недопущення їх знищення або захоплення ворогом. Військовим адміністраціям на місцях надається право оперативного реагування та термінового внесення питань щодо підприємств оборонного значення недержавної форми власності до Ради національної безпеки та оборони України. «Запропонована процедура дасть можливість приймати рішення в цій надзвичайно важливій сфері оперативно, компетентно і відповідально, допоможе державі зберегти та примножити свій оборонний потенціал. Прийняття документа дозволить прискорити термін переходу промисловості на військові рейки, особливо важкої промисловості та машинобудівної галузі», — йдеться в документі.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.